KOBİ’lerin gelişmesi ve büyümesi adına yürüttüğü faaliyetlerine devam eden Akbank, KOBİ’lerin dijitalleşerek büyümelerini desteklemek için yeni iş fırsatları yaratıyor. Google Premier Partners ile birlikte yürütülen  kampanya; e-ticaret sitesi veya kurumsal web sitesi kurma, sosyal medya içerikleri oluşturma ve Google Adwords reklam yönetimi gibi hizmetleri içeriyor.

KOBİ’lerin, değişen pazar koşullarında rekabet güçlerini devam ettirebilmeleri için dijitalleşmenin çok önemli olduğunu vurgulayan Akbank Direkt Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, “Yoğun rekabet ortamında KOBİ’lerin sadece finans konusunda değil, pazarlama ve yeni stratejiler geliştirme alanında da desteğe ihtiyaçları var. Biz de Akbank Direkt Bankacılık olarak, KOBİ’lerin büyümesine destek olacak, işlerinde kolaylıkla uygulayabilecekleri yenilikçi ve teknolojik yöntemlerle onları destekleyecek çözümler üretiyoruz.” dedi ve KOBİ’ler için hazırladıkları avantajlı dijitalleşme hizmetini şöyle anlattı:

Web sitesi, sosyal medya içerikleri ve Google Adwords reklam yönetimi hizmetleri

“KOBİ’lerin sağlıklı gelişimini çok önemsiyoruz ve günümüzde dijitalleşmenin sağlıklı gelişim için temel koşullardan biri olduğunu biliyoruz. Biz de, dijitalleşme sürecinde KOBİ’lere yardımcı olabilmek için, Google Premier Partners ajansları ile birlikte bir kampanya başlattık. Bu kampanya ile KOBİ’lere e-ticaret sitesi, kurumsal web sitesi, sosyal medya içerikleri ve Google Adwords reklam yönetimi hizmetlerini çok avantajlı koşullarla sunuyoruz. Kampanya kapsamında sağlanan avantajlı dijitalleşme hizmetlerinin; web sitesi, Google reklamları ve sosyal medya içerikleri bazında bir ajans ve dijital danışmanlığı kapsadığını vurgulayan Ulutaş, kapsamdaki hizmetleri de şöyle sıraladı:

KOBİ’lere, ‘İşinizi dijitale taşıyın’ diyoruz…

Günümüzde herşeyin mobilize olması ile birlikte artık herkes bilgisayarlar, tabletler ve her zaman yanlarında olan akıllı telefonlar aracılığı ile her an internetteler. Bu durumu fırsata çevirebilmek ve daha fazla müşteriye ulaşabilmek için kullanıcı deneyimine uygun, performansı yüksek, tüm cihazlarla entegre olabilen bir web sayfasına sahip olmanın önemi her geçen gün artıyor. Akbank Direkt kullanıcılarımıza, “Kurumsal Web Sitesi” veya “E-ticaret Sitesi” kurulumu ve desteği sağlanacak.”

Sosyal medya, KOBİ’lerin müşterileri ve tedarikçileri ile en kolay yoldan temas kurabilecekleri bir kanal oldu. Kampanyamız kapsamında, müşterilerimizin sosyal medya hesaplarının verimliliğini arttırmak için etkili içerik üretimi desteği verilecek. “Dijital dünyanın diğer bir avantajı da elbette uygun koşullarda hedef müşteri kitlesine reklam verebilmek. Bu nedenle, ‘Reklamlarınızı yönetin’ çağrımız ile birlikte, KOBİ’lere, ‘İşiniz Google’da arandığında üst sıralarda görünmek için Adwords hesabınızı en doğru şekilde yönetin, satışlarınızı artırın’ diyoruz.”

Türkiye’deki internet penetrasyonu KOBİ’ler için büyük potansiyel…

TÜSİAD’ın “ETicaret Raporu – 2017” verileri de, KOBİ’lerin dijital pazar ve e-ticaret ile gelişmeleri için Türkiye’de önemli bir potansiyel bulunduğunu gösteriyor. E-ticaret hacminde dünya ortalamasının gerisinde kalan Türkiye, 46 milyon internet kullanıcısı ve yüzde 58 internet penetrasyonu ile dünyadaki önemli oyuncular arasında bulunuyor. Bu da, dijitale ve e-ticarete odaklanan KOBİ’ler için önemli bir potansiyel bulunduğunu gösteriyor.