Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’na katılan takımlar, İstanbul Boğazı’nda düzenlenen turla çeyrek final öncesi stres attı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de katıldığı etkinlikte sporculara İstanbul Boğazı’nın efsaneleri ve tarihi yapılar anlatıldı.

UskudarBel_Avrupa_Ampute_Futbol_Bogaz_TuruÜsküdar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda maçlar devam ederken sporcular Valide Sultan Gemisi’yle yapılan İstanbul Boğazı turuna katıldı. 7 Ekim Cumartesi günü başlayacak çeyrek finallerin öncesinde Boğaz’da stres atan sporcular ve ekipler arasında Türkiye, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Yunanistan, Gürcistan, Rusya, İrlanda, Polonya, İngiltere ve Belçika’dan katılan takımlar yer aldı.

UskudarBel_Avrupa_Ampute_Futbol_Bogaz_TuruBedensel Engelliler Federasyon Başkanı Arif Ümit Öztürk İstanbul’un Üsküdar’ın ve boğazın keyifli manzarasını sunan ve turnuvaya ev sahipliği yapan Üsküdar Belediyesine ve Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e teşekkür ederek başladı.

Avrupa_Ampute_Futbol_Bogaz_TuruEtkinlikte söz alan Üsküdar Belediyesi Başkanı Dr. Hilmi Türkmen spor müsabakalarının önemine vurgu yaptığı konuşmasında şöyle söyledi: “Bu keyifli Boğaz Turunun çeyrek final öncesinde sizlere doping etkisi yapacağına ve motivasyonunuzu yükselteceğine inanıyorum. Hepinize başarılar diliyor ve keyifli zaman geçirmenizi umut ediyorum.”

Türkmen’in akabinde sporculara İstanbul Boğazı’nda geçen dünyaca ünlü efsaneler alnatıldı ve İstanbul Boğazı boyunca yer alan tarihi yapılar hakkında bilgi verildi. Tur boyunca sporcuların oldukça keyifli vakit geçirdiği görüldü.