Sakarya’nın en değerli bölgesi Serdivan’da, YU Group Gayrimenkul Yatırım – Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ve Serdivan Belediyesi’nin girişimiyle gerçekleştirilen Cadde 54 projesi, bölgenin ticaret merkezi olmasının yanı sıra hem sosyal hayatın ve öğrenci nüfusunun yeni merkezi olacak hem de mağazaları ve yaşam alanları ile tüm kente hizmet verecek.

Sakarya’nın vizyon projesi olma hedefiyle 52 dönüm arazi üzerinde 750 milyon TL yatırım değeri ile inşa edilen Cadde 54’te, 4 katlı bloklarda ofis, studio rezidans, rezidans, cadde mağazaları, ve çarşı yer alıyor. Yatırımcıya %50 kâr getirecek projede, lansmana özel studio rezidanslar metrekaresi 3.800 TL’den, ofisler ise 6.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

 YU Group Gayrimenkul Yatırım – Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ve Serdivan Belediyesi’nin girişimiyle gerçekleştirilen Cadde 54 projesinin tanıtımı 19 Ekim 2017 Perşembe günü Çırağan Sarayı’nda yapıldı. Lansman toplantısına YU Group Yönetim Kurulu Başkanı Geys Sirajlı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan, Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Hans Otto Nagel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu katıldı.

Cadde 54, 52 dönümlük arazi üzerinde 750 milyon lira yatırım değeri ile hayata geçiriliyor. Sakarya’nın vizyon projesi olma hedefiyle yola çıkan projede 4 katlı bloklarda ofis, studio rezidans, çarşı ve cadde mağazaları yer alıyor. Büyüklüğü ve ticari aks özelliği ile sadece Sakarya’ya değil bölgeye hizmet verecek olan projenin konsept ayağı Ulusal ve Uluslararası birçok önemli projede imzası olan Evrenol Architects tarafından yürütülüyor. Projede teslimatlar 2019 yılının ikinci çeyreğinde gerçekleştirilecek.

Cadde 54Cadde 54, Yatırımcıya Proje Sonunda %50 Kar Getirecek

79 cadde mağazası, 1 adet 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis ve rezidans, 450 adet studio rezidans ve yaklaşık 1500 araçlık otoparkın yer alacağı proje hem yatırım hem de oturum amaçlı değerlendirilebilecek. Yatırımcıya %50 kâr getirecek projede lansmana özel studio rezidanslar metrekaresi 3.800 TL’den, ofisler ise 6.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Lansmana özel cazip fırsatlarla satışa sunulan projede, 36 ay taksite %0 faiz şirket bünyesinde uygulayanacak. Cadde 54’te ayrıca, lansman dönemine özel yüzde 10 indirim uygulanırken, ara ödeme seçeneklerinden de faydalanma fırsatı sunulacak.

Levent Eyüboğlu: “Türkiye’de Perakende ve Gayrimenkul Nitelikli Projeler Geliştirmeyi Hedefliyoruz.”

Toplantıda konuşan Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Eyüboğlu, Türkiye’de alışveriş merkezi geliştirme ve yatırımı alanındaki projelere 1992 yılından bu yana öncülük ettiklerini kaydetti. 25 yıllık süre içerisinde 80’den fazla alışveriş merkezi geliştirdiklerini, 50’den fazla alışveriş merkezini tamamladıklarını belirten Levent Eyüboğlu, bulundukları bölgelere ve perakendeci ortaklarına katma değer sağladıklarını söyledi.

Levent Eyüboğlu, 6 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştirdiklerini, 3 milyon metrekare kiralanabilir perakende satış alanı sağladıklarını, projelerinde her yıl 150 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladıkları bilgilerini verdi.

Cadde 54 ile birlikte gayrimenkul nitelikli projeler geliştirerek bölgeye değer katmayı hedeflediklerini belirten Levent Eyüboğlu, 25 yıldır süren gayrimenkul ve perakende geliştirme yatırımlarını sektörünün dinamiklerini belirleyen nitelikli konut ve karma projelerle ortaklıklara imza atarak sürdüreceklerini söyledi.

Faaliyetlerine Türkiye, Kazakistan, Tacikistan, Balkanlar, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Rusya ve Asya’da devam etiklerini anlatan Levent Eyüboğlu, 10’dan fazla ülkede, 30’dan fazla iş ortaklığının sorumluluğunu üstlendiklerini kaydetti.

Levent Eyüboğlu, “Sakarya’nın önde gelen ilçesi olan Serdivan’da yeni bir konsept ile inşa edilen Cadde 54 projesini YU Group ortaklığı ile gerçekleştirdik. Marmara Bölgesi’ndeki yatırımlarımıza bir yenisini daha ekledik. Cadde 54 projesi ile bölgeye ticari, ekonomik ve sosyal anlamda önemli bir hizmetin daha kazandırılacağına inanıyoruz. Cadde 54 Sakarya’nın ekonomik ve sosyal yaşamında yepyeni bir adres olacak. Sakarya’nın en değerli lokasyonunda hayata geçirilecek projede geleneksel ve modern mimari bir arada yer alacak. 79 cadde mağazası, 1 adet 78 mağaza içeren çarşı, 470 adet ofis ve rezidans, 450 adet studio rezidans ve yaklaşık 1500 araçlık otoparkın yer alacağı proje hem yatırım hem de oturum amaçlı değerlendirilebilecek. Ofis, stüdio rezidans, rezidans, cadde mağazaları ve çarşının yer alacağı 52.000 metrekarelik alanda geliştirdiğimiz projemizde teslimatları 2019 yılının ikinci çeyreğinde tamamlayacağız.”

Mustafa Mekki Özkan: “Cadde 54’ün bölgedeki yeni istihdam alanlarını da arttıracağına inanıyoruz.”

YU Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Mekki Özkan da, faaliyete başladıkları 1997 yılından bu yana 3 milyon m2 üzerinde yurt içi ve yurt dışında pek çok prestijli konut, AVM, ofis, yönetim binası, iş merkezi, endüstriyel tesisleri başarıyla hayata geçirdiklerini kaydetti. Mustafa Mekki Özkan, proje aşamasından başlayarak ürün geliştirme, mimari yapım, üretim ve yüksek kalitede anahtar teslim pek çok proje yapan bir grup olarak sektörde öne çıktıklarını söyledi.

Başta Azerbeycan olmak üzere, Rusya, Türkmenistan ve Dubai’de gayrimenkul, enerji ve sanayi yatırımlarına devam ettiklerini aktaran Mustafa Mekki Özkan, Azerbeycan’da 2015 Avrupa olimpiyat tesislerinin inşaat işlerini başarılı bir şekilde tamamladıklarını, 2016 yılında Formula 1 yarışlarının inşaat ve 10 yıl işletme işini alarak güçlerine güç kattıklarını kaydetti.

Cadde 54 projesinin,  Yu Group ve Turkmall’un birlikte gerçekleştirdiği ilk proje olduğunu belirten Mustafa Mekki Özkan, şunları söyledi:

“Serdivan hizmet sektöründe gelişen bir merkez. 52 dönüm alanda, 300  metre uzunluğundaki cadde üzerinde meydanlar, sosyal alanlar, yaya yolları, cadde mağazaları, çarşı, ofisler ve bankaların da yer alacağı yeni yaşam alanını Serdivanlıların hizmetine sunuyoruz. Cadde 54’ün bölgenin yeni istihdam alanlarını da arttıracağına inanıyoruz. Cadde 54, 1000 kişiye şantiye döneminde, 2500 kişiye ise açılışı ile istihdam sağlamayı hedefliyor. Ayrıca ilk yıl 12 milyon ziyaretçiye hitap ediyor olacağız. Cadde 54 tamamlandığında, büyüklüğü ve ticari aks özelliği ile sadece Sakarya’ya değil bölgeye hizmet verecek.”