T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği Türkiye Tasarım Haftası başladı. Türkiye Tasarım Haftası’nda yerli ve yabancı 103 konuşmacı, 32 konferans ve panel 17 sergi, 52 tasarım ofisi ve bireysel tasarımcı ve 14 atölye bulunuyor.

2018 -2019 sezonunda iç mekan tasarımlarında öne çıkan trendlerlerin sergilendiğ Trend alanında, Maksimalizm, Eko-Bio, Retro-Futurizm ve Punk tasarımları bulunuyor.

Tüm gün düzenlenen workshoplarda tasarımcılar kendi ayakkabılarını tasarladı.

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) düzenlediği Türkiye Tasarım Haftası başladı. ‘Tasarımın Potansiyeli’ temasıyla gerçekleşen etkinliklerde yerli ve yabancı 103 konuşmacı, 32 konferans ve panel 17 sergi, 52 tasarım ofisi ve bireysel tasarımcı ve 14 atölye bulunuyor.

İç mekanda 2018 – 2019 trendleri Trend Alanı’nda olacak

2018 -2019 sezonunda iç mekan tasarımlarında öne çıkan trendlerlerin sergilendiğ Trend alanında, Maksimalizm, Eko-Bio, Retro-Futurizm ve Punk tasarımları bulunuyor. Herşeyin en fazla boyut ve yansımada olduğu, “More is more” mottosuyla tasarlanan Maksimalizm, nostajinin ikonik tasarımlarının futuristik objelerle buluştuğu Retro-Futurizm, geri dönüşüm, alternatif tarım ve doğa mühendisliğinin tasarımda buluştuğu Eko-Bio ve formların bozulduğu, malzemenin ucuz/pahalı kavramının birbirine karıştığı Punk standları bulunuyor.

Workshoplarda tasarımcılar kendi ayakkabılarını tasarladı.

Gördüğü ayakkabılara “Ben olsaydım böyle tasarlardım” diyenler için Hotiç’in düzenlediği ayakkabı tasarım atölyesinde katılımcılar kendi hayal dünyası, tasarım becerisi doğrultusunda kendi ayakkabılarını tasarladı.