40 yıldır birbirinden değerli çevre projeleriyle doğanın korunmasını sağlayan WWF-Türkiye, iş ve cemiyet hayatından çok sayıda ismin katıldığı gala gecesi ile Türkiye’deki 40. yıl etkinliklerine başladı. Kenan Doğulu’nun mükemmel konseriyle davetliler coşku dolu bir akşam yaşadı.

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Türkiye’deki 40. yılını özel bir gece ile kutladı. 26 Ekim akşamı Four Seasons Bosphorus’ta gerçekleştirilen gala gecesine iş ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra çevre ve doğa koruma destekçileri de katıldı. Gecede vakfın çalışmaları “40 Yılda 40 Başarı Sergisi” ile paylaşılırken, gelecekte hayata geçirilmesi planlanan projeler duyuruldu ve kaynak oluşturulması için çalışıldı. Geceye ABD Eski Başkan Yardımcısı Al Gore da dünya için çevrenin önemine dikkat çeken bir video mesaj göndererek destek oldu.

Türkiye’de doğa koruma çalışmalarına öncülük eden WWF-Türkiye’nin özel gecesinde sunuculuğu İbrahim Selim üstlenirken, cemiyet ve iş dünyasından çok sayıda ünlü isim salonda yer aldı. Ünlü sanatçı Kenan Doğulu, WWF-Türkiye’nin kampanyasına, tanıtım filmini seslendirmenin yanı sıra gecede sahne alarak da destek verdi.Çok sesli müzik korosu Chromas da performanslarıyla geceye renk kattı. Kenan Doğulu sahnede “Bizleri var eden dünyamıza can verme sırası şimdi bizde, hep birlikte el ele vererek doğayı korumak mümkün” mesajını verdi.

Geceye aralarında Alaraz Araz, Aslı-Metin Şen, Asuman-Hüsnü Güreli, Ayşe San, Erkut Soyak, Ayşe-Ece Ege, Balçiçek İlter, Erkan Canmutlu, Banu Birkan, Cem-Derin Aydın, Zuhal-Ceylan Piriçcioğlu, Dilek-Faruk Bil, Eda-Selim Kosif, Elif-Okan Tapan, Eran-Elçin Tapan, Esen-Alper Ziyal, Gülay Kamaz, Gülin-Akın Öngör, Güneş-Rız Büyükuğur, İdil Lüleci, İzzet-Roksi Garih, Lüset Taviloğlu, Murat-Gül Saygı, Nazlı-Hayri İnönü, Nilgün Çarmıklı, Nuri-Dicle Öztaşkın, Oğuz Satıcı, Okan-Selin Özkaynak, Ömür Gedik, Özdem Gürsel, Sedef-Mehmet Ali Karamehmet, Sevda-Can Elgiz, Sibel Kutman, Sinan Uzan-Louisa Robertson, Siren Ertan, Yasemin-İzzet Özilhan, Zeynep Mutlu, Ziya-Türkan Tacir, Ayşegül Yürekli’nin de olduğu cemiyet hayatından çok sayıda isim katıldı.