Uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek ve mücadelede halkın da desteğini yanlarında hissetmek amacıyla “Bi’ liran var mı” isimli bir kampanya başlatan Yeşilay, düzenlediği Ceza ile Bağışınız Umut Olsun Yeşilay konseri ile kampanyanın startını verdi. Halkın yoğun ilgisi ile karşılanan etkinlikte rap sanatçısı CEZA’nın şarkıları ile adeta coşan vatandaşlar, Bakırköy Meydanı’nda kurulan 5 metre uzunluğunda ve 500 parçalık dev puzzle ile de Yeşilay’a destek oldular.

Etkinliğin açılışında konuşan Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Seyhan, kampanyaya ilişkin bilgiler paylaştı. Sokaklarda madde bağımlılarına verilen her lirayla farkında olmadan, onların madde alımının kolaylaştırıldığına dikkat çeken Mehmet Akif Seyhan, bu şekilde amacına ulaşmayan paraların, kampanya sayesinde daha değerli bir amaç uğruna kullanılmasını sağlamak istediklerini belirtti.

“Bağımlılara hayatın renklerini tekrar kazandıracağız”

Yerel yönetimlerin de işbirliği ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikososyal destek hizmeti veren, bağımlılara hayatın renklerini tekrar kazandıran Yeşilay Danışmanlık Merkezleri’ni (YEDAM), başta büyük kentler olmak üzere, bütün yurda yayacaklarını kaydeden Mehmet Akif Seyhan, “97 yıldır çocukları bağımlılıklardan uzak tutmak için mücadele ediyoruz. Bunu ancak birlikte başarabiliriz. Vatandaşlarımızın kampanyamıza katılarak, bağımlılığa değil, bağımlılıkla mücadeleye destek olmalarını, bağışlarıyla umut olmalarını istiyoruz. Vatandaşların bütün desteğiyle uyuşturucu bağımlılarına hayatın renklerini kazandıracağız” dedi.

CEZA kampanyaya özel şarkı besteledi

Hayranları ile konserde buluşan ünlü rap sanatçısı CEZA Yeşilay’ın kampanyasına özel bir şarkı besteledi. Konserinde özel bestesini de seslendiren Ceza, şarkısıyla tüm gençlere bağımlılıktan uzak durmaları çağrısında bulundu. Yeşilay’a gönülden bağlı olduğunu ve çalışmalarını yakından takip ettiğini sözlerine ekleyen ünlü sanatçı, kampanyaya ve Yeşilay’a sonuna kadar destek olacaklarını ifade etti. Özel beste yakında tüm müzik kanallarında yayınlanmaya başlayacak.

Kampanyaya SMS ile katılabilirsiniz

“Bi’ liran var mı?” Kampanyası kapsamında, bağışçılar biliranvarmi.com sitesi üzerinden istenilen miktarda bağış yapabiliyor. Bunun yanı sıra 1 ya da Yeşilay yazıp, 2423’e SMS göndererek de Yeşilay’a bağışta bulunulabiliyor.