Zorlu PSM, Ekim ayında elektronik müziğin efsanesi Nicolas Jaar, nu-disconun lideri Aeroplane, ABD’li indie/chamber pop ve bossa nova grubu Brazzaville, techno ve deep house’un Meksikalı yansıması DJ Betoko, Jeton Records ve Zorlu PSM işbirliğiyle techno’nun önemli isimlerinden Pig & Dan, yoğun tek kişilik şovuyla adından söz ettiren John Maus, Fransa’nın büyüleyici sesi Patricia Kaas, electro-pop ve techno’nun dinamik ikilisi HVOB ile & Winston Marshall’ın unutulmaz performanslarına ev sahipliği yapacak. Yeni sezonda da Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam eden Yoldan Çıkan Oyun, 39 Basamak ve çocuk oyunu Karton Şehir tiyatroseverleri ağırlayacak. Ayrıca Movies in Concert serisi kapsamında efsane film La La Land, Bolşoy Balesi Gösterimleri kapsamında Hırçın Kız; Royal Opera House Gösterimleri kapsamındaysa Sihirli Flüt ve La Bohème ile daha birçok etkinlik Ekim ayında Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşacak.

Nicolas Jaar // 3 Ekim 2017, Salı //Ana Tiyatro// Sahne üstü ve ayakta // 21.00

Elektronik müzikte ezberleri bozarak dinleyenleri her defasında yeni bir sürprizle karşılaştıran Nicolas Jaar, sahne üstü ayakta konser deneyimiyle 3 Ekim’de Zorlu PSM Ana Tiyatro’ya konuk oluyor. Dansın temposunu farklı bir yöne çeken Nicolas Jaar, özgün tarzıyla modern, klasik müzik, caz ve minimal teknodan aldığı ilhamı unutulmaz performanslarında buluşturuyor. Nicolas Jaar, yer aldığı büyük festivallerin ardından Zorlu PSM Ana Tiyatro’da “Sahne Üstü Ayakta” konser deneyimiyle büyük bir heyecan yaratacak!

Bilet fiyatı: 100 TL

Movies in Concert: La La Land in Concert // 6 Ekim 21.00 – 7 Ekim 2017 20.00, Cuma – Cumartesi // Ana Tiyatro

Movies in Concert serisi, geçtiğimiz yıla damgasını vuran 6 Oscar ödüllü “La La Land in Concert” ile devam ediyor. Filmin dev ekranda gösterimine eşzamanlı olarak Justin Hurwitz imzalı film müziklerinin canlı orkestra tarafından icra edileceği etkinlik, Mercedes Benz ana sponsorluğunda, 6-7 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM Ana Tiyatro’da gerçekleşecek.

Şef:Thiago Tiberio

Orkestra: Sinema Senfoni Orkestrası

Piyano: Ercüment Orkut

Bilet fiyatı:

1. Kategori: 240,00 TL

2. Kategori: 190,00 TL

3. Kategori: 155,00 TL

4. Kategori: 120,00 TL

5. Kategori: 80,00 TL

Aeroplane // 7 Ekim 2017, Cumartesi // Studio // Kapı açılışı: 22.00

Fransız house müziği ve Balear ritimlerini bir araya getirmesiyle ünlenen, nu-disconun lideri Aeroplane, Zorlu PSM Studio’da ağırlanıyor. Aeroplane, başarılı Kuzey Amerika ve Avrupa turları sırasında Made in America 2015, TomorrowWorld 2015, NOS Alive Festival 2015, Space Ibiza Resident DJ Summer 2015 ve Coachella 2014 gibi büyük festivallerde sahne almasının ardından; 7 Ekim’de Zorlu PSM Studio’da.

Warm-up : Style- ist

Bilet fiyatı: Tam-50TL / Öğrenci-35TL

Brazzaville // 13 Ekim 2017, Cuma // Studio // 21.00

İsmini Kongo’nun başkentinden alan, müziğinde ise tropik ritimlerden bossa nova’ya, kabare pop’tan farklı etnik unsurlara geniş bir yelpaze sunan Brazzaville, 13 Ekim’de Zorlu PSM Studio’da! Doublemoon etiketiyle 2009’da yayınlanan Brazzaville in Istanbul’la birlikte kariyeri boyunca toplam 12 albüme hayat veren Brazzaville, farklı coğrafyalardan aldığı ilhamla müziğini her zaman ilgi çekici tutmayı başardı. İstanbul’un büyük hayranı olan, ona şarkılar yazan ve sevgisinin karşılığını da geniş bir hayran kitlesi ile alan ABD’li indie/chamber pop ve bossa nova grubu Brazzaville, Zorlu PSM’de yeniden unutulmaz bir geceye imza atacak.

Bilet fiyatı: Tam65TL / Öğrenci-45TL

Betoko // 20 Ekim 2017, Cuma // Studio // 22.00

Techno ve deep house’un önemli temsilcilerinden Meksikalı DJ Betoko, Zorlu PSM Studio’ya konuk oluyor. Wow! Records’la çalışmaya başlamasının ardından kariyeri boyunca dünyaca ünlü festivaller ve kulüplerde sahne alan; 2015’te yayınladığı Phobik EP’si, “Techno’nun geleceği” olarak adlandırılan Betoko, dinamik performansıyla ve hala akıllardan çıkmayan performansıyla yeniden Zorlu PSM Studio’da temposu yüksek bir geceye imza atacak.

Bilet fiyatı: Tam55TL / Öğrenci-40TL

Pig&Dan // 21 Ekim 2017, Cumartesi // Studio // 22.00

New school techno’nun en önemli temsilcilerinde Pig&Dan, Zorlu PSM ‘Studio”nun muhteşem atmosferinde, Jeton Records işbirliği ile 21 Ekim’de Zorlu PSM Studio’da! 2016 yılında dünyanın en iyi festivalleri Tomorrowland, Noctural Wonderland, Solomun ile Ushuaia, NY’deki saygıdeğer “Output” ve BBC Essential Mix performansları ile adından söz ettiren Pig&Pan öncesindeyse; Jeton Records`un kurucusu Ferhat Albayrak ve Jeton Records’un yeni yeteneği Alan Cutt, gecenin ev sahipleri olacak.

Kapı Açılış: 22.00

Allen Cut: 22.00

Ferhat Albayrak: 00.00

Pig & Dan: 02.00

Bilet fiyatı: 50 TL

John Maus // 25 Ekim 2017, Çarşamba //21.00

Lo-fi, synth pop ve deneysel pop türündeki parçaları ile adını duyuran Amerikalı müzisyen John Maus, Zorlu PSM Studio’da! Animal Collective, Panda Bear ve Haunted Graffiti gruplarıyla da bilinen John Maus, 25 Ekim’de hipnotize edici tarzı ve yoğun tek kişilik şovuyla unutulmaz bir deneyim yaratacak.

Bilet fiyatı: Tam50TL / Öğrenci-35TL

Patricia Kaas // 26 Ekim 2017, Perşembe // Ana Tiyatro // 21.00

Müzik kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülen Patricia Kaas, ilk kez 1990 yılında çıktığı turne ve aynı sene yayımlanan “Scene de vie” albümünün etkisiyle uluslararası arenada farkedildi. Sevilen Fransız müzisyen Kaas, Atlantis Yapım işbirliğiyle güçlü yorumu ve etkileyici sesi ile 26 Ekim’de Zorlu PSM Ana Tiyatro’ya konuk oluyor.

Bilet fiyatı:

Protokol: 380 TL

1. Kategori: 335,00 TL

2. Kategori: 270,00 TL

3. Kategori: 225,00 TL

4. Kategori: 170,00 TL

5. Kategori: 110,00 TL

HVOB & Winston Marshall – Silk Tour 2017 // 27 Ekim 2017, Cuma // Ana Tiyatro //

Kapı açılış: 21.00

Electro-pop ve techno’nun dinamik ikilisi HVOB, son albümleri Silk’in tanıtım turnesi kapsamında Winston Marshall’ın eşlik edeceği çok özel bir performansla 27 Ekim’de Avusturya Kültür Ofisi iş birliğiyle Zorlu PSM’de! Techno ve house’a yeni bir soluk getiren, dinamik canlı performanslarıyla dikkat çeken grup, 27 Ekim’de “Sahne Üstü Ayakta” konser deneyimiyle Ana Tiyatro’da olacak.

Bilet fiyatı: Tam-75TL / Öğrenci-50TL

Royal Opera House ve Bolşoy Balesi gösterimleriyle, birçok klasik eser Studioekranında…

Bolşoy Balesi Gösterimleri: The Taming of the Shrew (Hırçın Kız) // 8 Ekim 2017, Pazar // Studio // 16.00

Bolşoy Balesi gösterimleri; klasik bale eserlerinin günümüzün en iyi koreograflarınca, dünya çapında dansçılarla sinema için yeniden yorumlandığı versiyonları İstanbul’da sanatseverlerle buluşturuyor. Shakespeare’in ünlü komedisi The Taming of the Shrew’un ünlü koreograf Jean-Christophe Maillot tarafından Bolşoy Balesi dansçılarının zeka dolu, atletik ve canlı yanlarını ortaya çıkardığı yorumuyla sunulduğu gösterim, 8 Ekim’de Zorlu PSM Studio’da!

Royal Opera House Gösterimleri: The Magic Flute (Sihirli Flüt) // 23 Ekim 2017, Pazartesi // Studio // 19.00

Mozart’ın görkemli operası The Magic Flute, John McFarlane’in güzel setleri ile David McVicar’ın büyüleyici prodüksiyonuyla Royal Opera House gösterimleri kapsamında Zorlu PSM Studio’da sanatseverlerle buluşuyor.

Royal Opera House Gösterimleri: La Bohème // 30 Ekim 2017, Pazartesi // Studio // 19.00

Unutulmaz bir müzik ve günlük hayattan esinlenen bir aşk hikayesi ile Puccini’nin bohem Paris’teki romantik tasvirinin yer aldığı sevilen eser La Bohème, Richard Jones yönetmenliğinde sahnelenen Royal Opera House gösterimiyle 30 Ekim’de Zorlu PSM Studio’da!

Bilet Fiyatı: Tam -40 TL / öğrenci- 20 TL

Her yaşa, her zevke uygun tiyatro oyunları Ekim’de Zorlu PSM’de…

Yoldan Çıkan Oyun // 13 Ekim2017 Cuma, 27 Ekim 2017 Cuma // Drama Sahnesi // 21.00

Ödüllü komedi Yoldan Çıkan Oyun yenilenen kadrosuyla Zorlu PSM’de!Lerzan Pamir’in yönettiği, Mehmet Ergen’in ise yapımcılığını üstlendiği oyun; Cornley Polytechnic Drama Society isimli tiyatro grubunun, 1920’lerde yaşanmış bir cinayet hikayesini sahnelemek istemesiyle başlayan terslikleri anlatıyor.

Bilet fiyatı: Tam-70TL / Öğrenci-50TL

39 Basamak // 18 Ekim 2017 Çarşamba, 19 Ekim 2017 Perşembe // Drama Sahnesi // 20.30

Geleneksel komedi anlayışının vazgeçilmez ögeleri; dinamik ve durmak bilmez bir aksiyon, olmayacak ama harikulade teatral raslantılar, yaptıkları ile yapmak istedikleri birbirine uymayan karakterler, binbir kalıba giren oyuncuları bir araya getiren 39 Basamak, Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam ediyor. Mehmet Birkiye’nin yönettiği 39 Basamak’ın oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Engin Hepileri, Bülent Şakrak ve Okan Yalabık bulunuyor.

Bilet fiyatı: Tam-70TL / Öğrenci-40TL

Zorlu Çocuk Tiyatrosu Karton Şehir // 1-14-15-21-22-28-29 Ekim // Drama Sahnesi

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü için özel olarak hazırlanan, Zorlu Holding tarafından çocukların yeteneklerini fark etmelerini sağlayarak onları cesaretlendirmek ve özgüvenlerini artırmak amacıyla düzenlenen “Bir Hayal Bir Oyun” adlı yarışmada birinci olan Gökhan Kızıklı’nın kaleme aldığı “Karton Şehir” isimli hikaye Zorlu Çocuk Tiyatrosu prodüksiyonuyla tüm sezon boyunca Zorlu PSM’de minik tiyatroseverleri bekliyor.

*Etkinlik ücretsizdir.