Tanışma uygulaması Happn’ın verilerine göre, güneyin gözdesi Alanya plajları, Avrupa’nın en çok “crush” olunan, yani kullanıcıların karşılıklı olarak birbirlerini beğendiği ilk 10 plajı arasına girdi.

Yollarınızın kesiştiği insanlarla buluşmanızı sağlayan tanışma uygulaması Happn, yaz boyunca dolup taşan Avrupa plajlarıyla ilgili ilginç veriler açıkladı. Avrupa’nın en çok “crush” olunan ilk üç plajı sırasıyla, İspanya’dan Barselona, Fransa’nın güney sahillerinden Nice ve uzun partileriyle ünlü İbiza oldu. İlk 10’da ise Türkiye’den Alanya var!

Alanya, Yunan adalarını geride bıraktı

Gerçek hayatta yolunuzun kesiştiği kişilerle tanışmak için ikinci bir şans sunan Happn’ın verilerine göre, Alanya onuncu sıradan listeye girdi. Listede son yıllarda Türk turistlerin de gözde tatil mekânları arasında yer alan beş Yunan adası var. Türkiye’den listeye giren tek sahil olan Alanya ise Yunan adaları, Mikonos, Rodos, Zakintos, Korfu ve İstanköy’ü geride bıraktı.

Barselona sahilleri ilk sırada

Kullanıcıların birbirlerini karşılıklı olarak beğendiği plajlar listesinde İspanya’dan Barselona ilk sırada yer alırken, Fransa’dan Nice ikinci sıraya yerleşti. İspanya’nın uzun partileriyle ünlü İbiza sahilleri üçüncü, İngiltere’den Brighton dördüncü, Fransa’dan Cannes ise beşinci sıradan listeye girdi.

İşte insanların en çok karşılıklı olarak birbirlerini beğendiği Avrupa plajlarının tam listesi:

1) Barselona

2) Nice

3) İbiza

4) Brighton

5) Cannes

6) Antibes

7) Malaga

8) Palma

9) Gotland/Visby

10) Alanya

11) Biarritz

12) Saint-Tropez

13) Mikonos

14) Rodos

15) Hvar

16) Split

17) Skagen

18) Magaluf

19) KragerÃ

20) Bornholm

21) Sunny Beach

22) Ayia napa

23) İstanköy (Kos)

24) Skudeneshavn

25) Zakintos

26) Korfu

27) Tisvildeleje

28) Tylösand

29) Bastad

30) St Ives Cornwall

Happn Hakkında

Şubat 2014’te kurulan Happn, gerçek zamanlı konum belirleme özelliği ile yolunuzun kesiştiği kişilerle tanışmanızı sağlayan ilk mobil tanışma uygulamasıdır. An itibariyle Paris, Londra, Berlin, Madrid, Buenos Aires, Sao Paulo, Hong Kong, Milano ve New York’un da aralarında bulunduğu 50 büyük şehirde aktif durumda olan uygulama, 33 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır. Happn, App StorePlay Store ve Windows Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir. Daha fazla bilgi için www.happn.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Happn’ı TwitterInstagramFacebook ve YouTube üzerinden de takip edebilirsiniz. #MakeItHappn