DenizBank’ın kuruluşunun 20. yıl dönümü için Zorlu Center’da düzenlenen özel etkinliğe iş dünyasının, kültür-sanat ve medya camiasının önde gelen isimleri katıldı. Gecede Megastar Tarkan ve ardından dünyanın en eski ve büyük korolarından Rus Kızıl Ordu Korosu performansları ile davetlilere unutulmaz anlar yaşattı. Gecenin devamında Süperstar Ajda Pekkan en güzel şarkılarıyla coşkuyu zirveye taşıdı.

DenizBank, kuruluşunun 20. yıldönümünü İstanbul’da gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle kutladı. Zorlu Performans Sanatları Merkez’inde düzenlenen organizasyona iş, kültür – sanat ve medyadan pek çok isim katılırken, geceye Tarkan, Ajda Pekkan ve Rus Kızıl Ordu damgalarını vurdular.

Etkinlikte ayrıca bir ilk yaşandı. Tarkan ve Kızıl Ordu ilk defa aynı sahneyi paylaşarak, Tarkan’ın unutulmaz şarkılarından ‘Dudu’ ve ‘Şımarık’ı beraber seslendirirken, davetlilere müzik ziyafeti sundular. Gecede sahne alan Ajda Pekkan, etkileyici performansı ve en beğenilen şarkıları ile misafirleri coşturdu.

“Hikayemiz, 20 yıl önce kurulan bir hayalin gerçeğe dönüşme öyküsüdür”

Gecede bir konuşma gerçekleştiren DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş 20 yıllık yolculuklarında, her zaman öncelikli motivasyonlarının Türkiye’ye, müşterilerine, birlikte yürüdükleri paydaşlarına ve hissedarlarına değer sağlamak olduğunu vurguladı. Ateş şöyle devam etti; “DenizBank demek ‘değer katmak’ demek. Bugün, heyecanımızı paylaşmak üzere Türkiye’nin en büyük salonlarından birini tek bir koltuk boş kalmamacasına dolduran tüm Deniz dostlarına yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim öykümüz en yalın haliyle 20 yıl önce kurulan bir düşün gerçek olma hikâyesidir. İlmek ilmek şekillenen bu başarı hikayesinin ardında, bugün sayıları 15 bine ulaşan çalışanlarımız, yani bizim tabirimizle ‘Denizcilerimiz’ yer alıyor. Hissedarımız Sberbank’ın küresel vizyonundan aldığımız ilham ve özgüvenle gelecek 20 yıllar için daha büyük hayaller kurmaya hazırız” dedi.

DenizBank Hakkında

DenizBank, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlama hedefi ile bir kamu iktisadi teşebbüsü olarak 1938 yılında kurulmuştur. 1997 yılının başında, bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınan DenizBank’ı, Avrupa’nın önde gelen finans gruplarından Dexia Ekim 2006’da bünyesine katmıştır. 6 yıl boyunca Dexia’nın ana hissedarlığında faaliyetlerini sürdüren DenizBank, 28 Eylül 2012 itibariyle Rusya’nın en büyük ve köklü bankası Sberbank çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir. DenizBank, kısa süre içerisinde Türkiye’nin sayılı bankalarından biri haline gelmiştir. 2003 yılında çeşitli finansal hizmetleri aynı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmak amacıyla DenizBank Finansal Hizmetler Grubu kurulmuştur. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 ilinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 747 şubesi ile 15 bine yakın çalışanı bulunmaktadır. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nda DenizBank’ın yanı sıra beş yerli ve üç uluslararası finansal iştirak, altı yerli finansal olmayan iştirak ve Bahreyn’de bir şube bulunmaktadır. DenizYatırım, Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Intertech, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Deniz Kartlı Ödeme Sistemleri, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş Grubun yerli; EuroDeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleridir.

www.denizbank.comwww.facebook.com/DenizBanktwitter.com/DenizBank

Sberbank Hakkında

1841 yılında kurulan, Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, ülkedeki bankacılık sektörü aktiflerinin yaklaşık üçte birini elinde bulundurmaktadır. Sberbank’ın ana pay sahibi, Banka’nın sermayesinin %50’si + 1 adet paya sahip olan Rusya Merkez Bankası’dır. Banka’nın diğer payları, çok çeşitli yerli ve uluslararası yatırımcılara aittir. Sberbank, hizmetlerini Rusya’nın en büyük bankacılık dağıtım kanalı olan yaklaşık 14,7 bin adetlik şube ağı ile sunmaktadır. Sberbank, sahip olduğu yaklaşık 80 bin ATM ve self-servis terminalinden oluşan ATM ağının yanında sırasıyla 25,7 milyon kullanıcılı Sberbank Online internet bankacılığı ve 28,3 milyon kullanıcıya sahip olan Mobil Bank hizmetlerini içeren uzaktan erişimli kanallar yoluyla da bankacılık hizmetine katkı sağlamaktadır. Sberbank uluslararası faaliyetlerini Bağımsız Devletler Topluluğu Bölgesi’nde (Kazakistan, Ukrayna, Beyaz Rusya), DenizBank ile Türkiye’de, Sberbank Europe aracılığıyla İsviçre, Avusturya ve Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde ve aynı zamanda Almanya ve Çin’de temsilcilikleri, Hindistan’da bir şubesi ile yürütmektedir.

Sberbank, Rusya Merkez Bankası tarafından verilen 1481 no’lu genel bankacılık lisansına sahiptir.

Bankanın resmi web siteleriwww.sberbank.ruwww.sberbank.com