İstanbul’da 27 Temmuz’da yaşanan dolu yağışlı ve yağmurlu fırtına, başta kaporta-boyacı olmak üzere ustalara olan talebi artırdı. Dolu, yağmur ve rüzgar nedeniyle ev ve vasıtasında oluşan hasarı tamir ettirmek isteyen vatandaşlar ise çareyi işin ustalarını aramakta buldu.

sahibinden.com’un ev tadilatından oto tamirine, elektrik işlerinden nakliyata kadar birçok ustanın yer aldığı “Ustalar ve Hizmetler” kategorisinde, fırtınanın ertesi günü olan 28 Temmuz’da usta arayan kullanıcıların trafiğinde artış kaydedildi. Verilere göre “Ustalar ve Hizmetler” kategorisinde kaporta-boya hizmetinde usta arama trafiği bir önceki ayın aynı gününe oranla yüzde 182 arttı. Çatı tamirinde yüzde 70, kapı – pencerede ise yüzde 13’lük artış gözlemlendi.

sahibinden.com’da “Ustalar ve Hizmetler” kategorisinde yer alan 19.000’i aşkın işin ustası, aranılan her türlü hizmeti kullanıcılarına sunuyor.

sahibinden.com hakkında

Aksoy Group bünyesinde, 2000 yılında kurulan sahibinden.com, yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile kendi iş alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor. Mart 2017’de ayda 42,6 milyon aktif kullanıcının, 263 milyon kez ziyaret ederek, 8 milyar sayfa görüntülediği sahibinden.com; 500’den fazla çalışanı, 5 milyondan fazla aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle Türkiye’nin en büyük elektronik ticaret ve ilan platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.