Quantas ve Emirates Havayolu, iş ortaklıklarını 2023 yılına kadar uzatma kararı aldılar ve Avustralya- Yeni Zelanda hizmetlerine dair yeni düzenlemelere gideceklerini duyurdular.

Qantas ve Emirates, Avustralya ve Yeni Zelanda arasındaki hizmetlerinde var olan iş ortaklıkları kapsamında, yolculara tüm yıl boyunca daha sık ve fazla hizmet sunmak üzere yeni ağ değişiklikleri gerçekleştirdiklerini duyurdular. *

Bu değişiklikler yolcu taleplerini ve havayollarının mevcut ağ yapısının gücünü yansıtırken yolculara Avustralya ve Yeni Zelanda arasında ve Asya’ya, İngiltere / Avrupa’ya ve Orta Doğu ve Afrika’ya da daha fazla seçenek sunuyor.

Daha rahat Tazmanya bağlantısı

Emirates Havayolu, Mart 2018 itibari ile Melbourne ve Brisbane’den Auckland’a olan uçuşlarını durdurarak onun yerine aktarmasız Auckland – Dubai hizmetine odaklanma kararı aldı. Emirates, Sydney üzerinden olan A380 ile günlük Dubai ve Christchurch arasındaki uçuşlarını koruyarak, aynı zamanda Yeni Zelanda ve Dubai arasındaki yeni kesintisiz hizmet potansiyellerini de değerlendiriyor.

Qantas, Tasman bölgesinde daha fazla seçenek sunmak için; Melbourne ve Auckland arasına haftada yedi, Brisbane ve Auckland arasına haftada iki ekstra uçuş ekleyerek iki ülke arasındaki hizmetlerinin sıklığını artıracak. Bu hizmetlerden bazıları 737’den geniş gövdeli A380’e yükseltilecek.

Qantas’ın yeni Tasman-ötesi hizmetleri Emirates kodu taşıyacak ve Qantas’ın Perth veya Singapur üzerinden gerçekleşen Londra hizmetlerini ve Emirates’in Dubai üzerinden olan Avustralya ve Avrupa arasındaki hizmetlerinin kesintisiz bağlantısını sağlayacak.

Avustralya ve Yeni Zelanda arasında özellikle iş için seyahat eden yolcular bu yeni uçuş tarifesinden faydalanabilecek. Bu değişiklikler sayesinde Emirates, Avustralya uçuşlarını yeniden düzenleyerek gün içerisinde daha verimli bir uçuş planlaması ile yolcularına 38 Avrupa ve 28 Orta Doğu ve Kuzey Afrika güzergâhına, havayolunun popüler A380 ve 777 uçakları ile daha fazla bağlantı ve varış seçeneği sunacak.

Bu son değişiklikler, havayollarının iş ortaklıklarının bir sonraki beş yıl için uzatılmasına yönelik olarak Avustralya Rekabet ve Yolcu Komisyonu (Australian Competition and Consumer Commission (ACCC)) ve Yeni Zelanda Ulaşım Bakanlığı başvurularında da yer alıyor.

Havayollarının ortaklıkları, daha önce de duyurulduğu üzere, Qantas’ın Dubai yerine Singapur üzerinden Sydney – Londra rotasını yenileme ve Emirates’in yeni, günde dört A380 Sydney – Dubai hizmetini de kapsıyor.

CEO yorumu

Emirates Başkanı Sir Tim Clark, iş ortaklığının ilk beş yılının bir başarı olduğunu belirterek,“İş ortaklığının yeniden yetkilendirilmesi sayesinde yolcularımıza daha fazla uçuş seçeneği ve milyonlarca sık uçan üyemize daha fazla fayda sunma fırsatı elde edeceğiz. Birinci sınıf müşteri deneyimini geliştirmek ve uluslararası ticaret, turizm ve ticaret için fırsatlar yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Qantas Grup CEO’su Alan Joyce ise havayollarının yetkili mercilere başvurularında yer alan ağ değişikliklerinin, yolculara daha fazla seçenek sunduğunu belirterek, “2013 yılından günümüze, ortak ağımızda en az 65 milyar kilometre seyahat eden 8 milyon yolcuya daha fazla seçenek sunduk. Şimdi ortaklığımızı yolcu talepleri, yeni uçak teknolojisi ve ağ yapımızı güçlendirme doğrultusunda geliştiriyoruz. Ortaklığın dayanağı her zaman yolcularımıza daha iyi hizmet vermek oldu. Son beş senedir bu böyleydi ve artık ortak ağımızı geliştirerek bir sonraki beş yılda çok daha iyi şekilde hizmet edeceğiz” dedi.

Biletleme ve var olan rezervasyonlar:

Qantas’ın yeni Tazmanya hizmetleri için biletlendirme hizmeti başladı.

Hâlihazırda rezervasyonu bulunan ve bu değişikliklerden etkilenen Emirates yolcuları, Qantas hizmetlerine yönlendirilecek veya bilet değiştirme seçeneğine sahip olacak.

Önemli ortaklık noktaları:

Bu linkten Qantas-Emirates ortaklığı ile ilgili maddelere ulaşabilirsiniz.

* hükümet ve yetkili merci onayına bağlı olarak

kalkış ve varış saatlerinin onayına bağlı olarak

Emirates hakkında:

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 84 ülkede 156 destinasyona taşıyor. 263 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçakla faaliyet gösteren Emirates’in toplam değeri 104 milyar doların üzerinde 209 uçak siparişi bulunuyor.

Detaylı bilgi için:www.emirates.com