Oyak Renault, çalışanlarının çocuklarına yönelik olarak gerçekleştirdiği Yaz Okulu uygulaması kapsamında, 80 çocuğun basketboldan dramaya çok sayıda alanda eğitim almalarını sağlayarak onlara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Yaz okulunda eğitim gören çocuklar, “Hem eğlendik hem öğrendik, Oyak Renault Yaz Okulu’nda büyük keyif aldık” dedi.

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, bu yıl ilk kez, çalışanlarının çocuklarına özel olarak birbirinden farklı eğitimlerin verildiği Oyak Renault Yaz Okuluuygulamasını hayata geçirdi.

Çocukların ilgi alanlarını canlandırmak ve onları kültürel ve sportif faaliyetlere yöneltmek amacıyla gerçekleştirilen Oyak Renault Yaz Okulu’nda, 31 Temmuz’dan itibaren, kura ile seçilen 80 çocuk, alanında profesyonel ve uzman eğitmenler eşliğinde basketboldan el işine, dramadan voleybola birbirinden farklı alanlarda eğitim aldı. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nın spor kompleksinde gerçekleşen eğitimler, yaklaşık iki hafta sürdü ve bu süreçte çocuklar evlerinden alınarak sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı grup şeklinde yaz okuluna katıldılar. Velileri çalışırken; çocuklarını faydalı etkinlikler eşliğinde güvenli bir ortam imkânı sunan Oyak Renault Yaz Okulu’nda çocuklar eğlenerek öğrendikleri, unutulmaz bir deneyim yaşadı. Eğitimin sonunda velilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen Oyak Renault Yaz Okulu Mezuniyet Töreni ise renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklar yaz okulu boyunca öğrendiklerini çeşitli gösterilerle sergileme fırsatına sahip olurken, anne ve babalar da bu gösterileri gururla ve neşeyle izlediler. Organizasyon sonunda Yaz Okulu’na katılan tüm öğrencilere katılım belgesi ve madalya verildi.

Bu yıl ilki gerçekleşen Oyak Renault Yaz Okulu’nun gelecek yıllarda, artan katılımcı sayısıyla devam etmesi planlanıyor.