Adı Abidin Duran…Kendisini film setinde yakaladığımız yetenekli oyuncu geçmişi ve geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Abidin DuranDuran konuşmasında ‘Geçmişimde birtakım zorluklar yaşasam da oyunculuk yeteneğimi keşfim, çevremin de etkisiyle hayatımla ilgili yeni kararlar almaya itti. Oyunculuk gün geçtikçe tutkum haline geldi. Oyunculuğun olmazsa olmazlarından eğitimimi hem bu işin ustalarından aldığım özel dersler hem de kurumsal eğitim veren yerlerden aldığım eğitimlerle  tamamladıktan sonra bu sektördeki duayenlerin de bana desteğiyle de kendimi film setlerinde buldum.’ dedi.Küçük bir aradan sonra sözlerine devam eden Duran ‘Bu işin ustalarından beni gördüklerindeki ilk düşünceleri mimik çizgilerimin belirgin olduğu ve yeteneğinle birlikte bu işin üzerine gidersem tanınmış başarılı bir oyuncu olabileceğimi söylemişlerdi.’

‘Tabii ki oyunculuk konusunda alacağım çok yol var.Geleceğin bize neler getireceğini bilemeyiz ama hedeflerimde oyunculuğun önemli bir yer tuttuğunu söyleyebilirim.Kendisinin şiir tutkunu olduğunu ve kendisine ait bir çok şiirinin olduğunu’ diye de ekledi. Set ortamındaki yoğunluktan dolayı kendisini fazla meşgul etmeyerek ileri de özel röportaj yapma sözü alarak başarılarının devamı dileğimizi belirtip yanından ayrıldık.