Otel, restoran ve yiyecek içecek sektörünün en kapsamlı buluşması SİRHA İstanbul’da sektör profesyonelleriyle buluşan Nestlé Professional, şeflerin yorumlarıyla geliştirdiği yeni Nestlé Krema ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. İçecek tarafında ise kısa süre önce lansmanı yapılan NESCAFÉ Milano Çekirdek Kahve Makinesi ve NESCAFÉ Superiore Çekirdek Kahve en dikkat çeken ürünler oldu.

Bu yıl 15 bin kişinin katılımıyla 5’incisi düzenlenen otel, restoran ve yiyecek içecek sektörüne yönelik uluslararası fuar Sirha İstanbul, 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Nestlé’nin ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren uzman iş birimi Nestlé Professional da yenilikçi yiyecek ve içecek çözümleriyle fuarda yerini aldı.

Şeflerin tüm beklentilerini karşılayan Nestlé Krema

Gıda kategorisinde fuarın en ilgi çeken ürünlerinden biri, Nestlé Krema oldu. Nestlé Professional Krema, şeflerin krema tercihlerini belirleyen beş temel kriterin her birinde başarılı performansıyla öne çıkıyor. Yoğun kıvamı, kesilmeye karşı sirke&limon testindeki başarısı, çırpıldığında üç kat hacim alması, benzersiz süt beyazı rengi ve süt tadı ile çıtayı bir üst seviyeye taşıyor.

Mutfakta yaratıcılığı teşvik eden Omnivore’un gıda sponsoru Nestlé Professional oldu

Nestlé Professional, yeni ürünüyle Sirha İstanbul ile eş zamanlı olarak düzenlenen “Mutfakta Yaratıcılık Festivali” Omnivore İstanbul 2017’nin gıda sponsorluğunu da üstlendi. Yerel ürünler ve geleneksel reçetelerin farklı yorumuyla mutfağa yeni bir bakış kazandıran Omnivore, 2006 yılından bu yana Paris, Moskova, Londra, Şangay, Montreal, New York gibi dünya başkentlerinde düzenlenen uluslararası bir etkinlik.

İşletmelerin toplam kahve çözüm ortağı NESCAFÉ Milano Çekirdek Kahve Makinesi ve NESCAFÉ Superiore Çekirdek Kahve

İşletmelere, kahve tutkunlarının tüm beklentilerini yalnızca makinenin düğmesine basarak her zaman en üst düzeyde kalite ve tutarlılıkla karşılama imkanı sunan Aromaların Maestrosu NESCAFÉ Milano ve NESCAFÉ Superiore Çekirdek Kahve de Sirha İstanbul’un en dikkat çeken ürünlerinden biri oldu.

NESCAFÉ Milano Çekirdek Kahve Makinesi ile birlikte işletmecilerin beğenisine sunulan NESCAFÉ Superiore Çekirdek Kahve de ziyaretçileri lezzetiyle etkiledi. %100 Arabica kahve çekirdeklerinden oluşan, orta sertlik ve orta asitlik derecesindeki NESCAFÉ Superiore, meyvemsi aromasıyla damakta yumuşak bir tat bırakarak kahveseverlerin gönlünü çelen bir harman…

SIRHA VIP bölümünün de sponsoru olan NESCAFÉ Milano Çekirdek Kahve Makinesi’nin birbirinden lezzetli ürünleri kahve tutkunlarından tam not alırken, Nestlé COOLPRO soğuk içecek çözümüyle ikram edilen Nestlé SJORA Limonata ve NESCAFÉ Ice da tüm katılımcıları serinleterek enfes tadıyla beğeni topladı.

“Müşterilerimizin yaratıcı ve karlı çözüm ortağı olmayı önemsiyoruz”

Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Arzu Alibaz, Sirha İstanbul vesilesiyle yaptığı değerlendirmede, “Sirha İstanbul, otel, restoran ve yiyecek içecek sektörü çalışanları için gıda ve gıda dışında tüm ürünlerin bir arada sunulduğu; yaratıcı etkinliklerle zenginleşen çok önemli bir sektörel buluşma alanı. Biz de Nestlé Professional olarak ev dışı tüketim sektörü profesyonellerine yönelik sağlıklı, lezzetli yiyecek ve içecek çözümlerimizle bu yıl ilk kez Sirha İstanbul’da yerimizi aldık. Profesyonel mutfaklara lezzet katmaya hazırlanan yeni ürünümüz Nestlé Professional Krema’yı gıda sponsorluğunu üstlendiğimiz Omnivore İstanbul’un yaratıcılığı destekleyen ortamında ilk kez tanıtmaktan ve şeflerin yeni ürünümüze yakın ilgisini görmekten büyük mutluluk duyduk. Hem gıda hem içecek kategorilerinde farklı kanallardaki müşterilerimizin yaratıcı ve karlı çözüm ortağı olmayı çok önemsiyoruz. Bu yüzden Sirha İstanbul kapsamında sektör profesyonelleri ile paylaştığımız gibi ürünlerimizin yanı sıra menü tasarımından reçete önerilerine, sezonsal promosyonlardan satış noktasında pazarlama desteklerine ve personel eğitimine kadar toplam çözüm sunmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.