Bu sene 4.sü gerçekleşen, yılın en büyük metal festivali Monster Energy Presents: Rock Off 2017, Uniq Açıkhava Sahnesi’nde İstanbullulara unutamayacakları bir festival deneyimi yaşattı!

Rock müzik severlerin uzun süredir heyecanla beklediği festivalde, dünyaca ünlü Amon Amarth, death metal’in rüya kadrosu Bloodbath ve Folk Metal’in sevilen temsilcisi Korpiklaani gibi dev İskandinav grupların yanı sıra Black Tooth, Sülfür Ensemble ve Mil Hunter gibi yerli gruplar da sahne aldı.

Grind Core/Death Metal’in yaratıcıları olan Britanyalı NAPALM DEATH de Monster Energy presents Rock Off 2017’nin büyük ses getiren gruplarındandı. Efsanevi grup sahnede adeta devleşti ve genç jenerasyona biz hala buradayız mesajını verdi! Özellikle grubun gitaristinin bir şarkı sırasında gitarının kayışı kopmasına rağmen çalmaya devam etmesi, seyircileri daha da coşturdu!

Festivalin ağır topu Amon Amarth’ın sahne şovları ve sıcak tavırlarıyla seyirciler tarafından büyük ilgi gördü. Kelimenin tam anlamıyla unutulmaz bir performans ortaya koyan Amon Amarth, organik olarak festivalin mottosu olan “Raise Your Horns” şarkısı öncesi boynuz şeklindeki kadehlerini seyircilere kaldırıp içmeleri ve ardından parçaya girişleri unutulmayacak anlardan sadece birisiydi!

Uniq’te gün boyu devam eden Monster Energy Presents : Rock Off’da müzik severlerin keyifli vakit geçirebilmesi için oluşturulan aktivasyon alanları da büyük ilgi gördü.