Türkiye pazarlama ve iletişim endüstrisini, dünyanın ve Türkiye’nin yaratıcı isimleri, fikirleri ve işleriyle buluşturmayı hedefleyen Brand Week’e MCD Medya Başkanı ve Lifetime Türkiye Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya ile A+E International’ın Yönetici Direktörü Patrick Vien konuk oldular.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki (EMEA) tüm A + E şirketlerinin Yönetici Direktörü Patrick Vien ve Lifetime Türkiye Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya 9 Kasım Perşembe günü “Televizyon Dünyası Evrimleşiyor” konu başlığı altında konuştular. Güvenkaya konuşmasında şunları aktardı; “Teknolojik değişimlere, yeni teknolojilere ayak uydurmak, izleyiciye ulaşma biçimimizi geliştirmek zorundayız. Bu nedenle Türkiye’de dijital, SVOD, dilediğin zaman dilediğin yerde izle servisleri, akıllı telefonlar hızla gelişiyor. Ben Televizyon dünyasının gelişimine izleyici alışkanlıkları noktasından bakıyorum ve eninde sonunda izleyiciyi anlayarak onlarla değişmek zorunda olduğumuza inanıyorum”.

Tematik kanallar tercih edilecek

Türkiye’yi kendi kategorilerindeki en iyi global tematik kanallar ile buluşturan ve kendisini ‘Y jenerasyonu medyacı’ olarak tanımlayan Esra Oflaz Güvenkaya, tematik kanalların Türkiye’de gelişim göstermesine öncülük ettiğinin de altını çizdi. Güvenkaya “kadınları ve değişimlerini” dikkate almak gerektiğini vurguladığı konuşmasında “hem televizyon izleyicisi hem de tüketim belirleyicileri olarak kadınlar, bilgiyi mantıkları ile işleme alıyorlar ancak duyguları ile ilişkilendirip, paylaşmayı ve interaktif olmayı seviyorlar, güvene ve onaya ihtiyaç duyuyorlar. Televizyon dünyasının geçirdiği evrimde bu gerçeği de göz önüne alarak hareket etmesi gerekiyor” dedi.

Fikirleri ve markalarıyla değişim yaratmak isteyenlere ilham vermeyi amaçlayan Brand Week’deki “Televizyon Dünyası Evrimleşiyor” panelinin ardından, Lifetime TV’nin ekran yüzlerinden Yeşim Salkım ve Seçkin Piriler’e ünlü makyaj blogger’ı Merve Özkaynak tarafından makyaj uygulaması yapıldı.