Çağdaş Türk resminin en önemli isimlerinden Ergin İnan, sanat yaşamının 50. yılında AcarBlu’da düzenlenen özel bir gecede sanatseverler ile buluştu. Sanat, cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı gecede düzenlenen açık arttırmada, Ergin İnan’ın sınırlı sayıdaki eserlerinden elde edilen gelir Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı(TEGV)’na bağışlandı.

Acarlar Şirketler Topluluğu sanata ve eğitime destek olmaya devam ediyor. Çağdaş Türk sanatı tarihinde resimleriyle özgün bir yere sahip olan Ergin İnan; sanat yaşamının 50. yılında, Sevil Dolmacı Art Consultancy tarafından AcarBlu’da düzenlenen özel bir gecede sanatseverlerle buluştu. Ergin İnan’ın 50. sanat yılına özel olarak düzenlenen gece kapsamında kokteylden sonra ayrıca sanatçının katıldığı bir söyleşi de gerçekleştirildi. Söyleşide sanatçı, sanatının erken dönemlerinden başlayıp bugünkü yapısını kazanana dek geçirdiği evrelerden söz ederek 50 yıllık sanat serüvenine ışık tuttu.

AcarBlu fuayede düzenlenen davete; Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdinç Acar, Funda Acar, Hande Acar, Zeynep Demirel, Sinan Kosif, Hakan Akar, Asuman Tokgöz, Zeynep Germen, Ayşe ve Gizem Tatlıcı, Ayşegül Kayabay, Elif İnci Aras, Prof. Dr Erkan Kaptanoğlu ve eşi Aslı Kaptanoğlu gibi sanat, cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimleri yoğun ilgi gösterdi. Gecede Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına düzenlenen özel açık arttırmada, Ergin İnan’ın 50. sanat yılına özel hazırladığı 15 eserden elde edilen gelir çocukların eğitimine destek olmak için bağışlandı.

Ergin İnan’ın sınırlı sayıdaki eserlerinden oluşan ve 50. sanat yılına özel hazırlanan sergi 23 Aralık Cumartesi gününe kadar AcarBlu fuayede görülebilecek.