İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yatırım Kulübü öncülüğünde düzenlenecek olan Pazarlama ve Finans Zirvesi, 12-15 Kasım tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) öğrencilerle buluşacak.

İTÜ Yatırım Kulübü tarafından 6’ncısı düzenlenen Pazarlama ve Finans (PFZ) Zirvesi 2017, 12-15 Kasım tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en büyük öğrenci zirvelerinden biri olan PFZ, alanında uzman yöneticileri öğrencilerle buluşturacak. Zirvede 4 gün boyunca çok sayıda firma, şehir içi ve şehir dışından 2000’e yakın üniversite öğrencisiyle etkileşim kuracak.

Öğrenciler panellerle sektöre yönelik kendilerini geliştirme şansı bulurken, firmaların düzenleyeceği çalıştaylar ve programlarla firmaları yakından tanıyıp staj veya iş başvurusu yapabilecekler. Aynı zamanda düzenlenen çekilişlerle öğrencilere sürpriz hediyeler dağıtılacak. Türkiye’nin önde gelen yazar, oyuncu ve komedyenleriyle gerçekleştirilecek söyleşilerle öğrenciler keyifli anlar yaşayacak.

4 gün sürecek etkinlik, 12 Kasım 2017 Pazar akşamı yapılacak açılış gecesiyle başlayacak. Etkinlik, 13-14-15 Kasım 2017 tarihlerinde interaktif panellerle devam edecek. Panel kapsamında öğrenciler, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen iş insanlarının finans ve yatırım alanındaki deneyimlerinden yararlanacak. Düzenlenen zirvenin sonunda kayıtlı katılımcılara sertifikaları takdim edilecek.

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen PFZ 2016’da 15 panel düzenlenirken, 2000’e yakın katılımcı 22 konuşmacı yer aldı. Birçok öğrenci zirve kapsamında iş ve staj imkânı yakaladı.