Dünyanın 1 numaralı şampuanı Head&Shoulders(*), basketbola verdiği desteği A Milli Erkek Basketbol Takımı’na ‘Özgüven’ sponsoru olarak sürdürüyor. Üç yıldır Türk basketboluna “Kazanmak Kafada Başlar” mottosuyla destek veren Head&Shoulders, bundan sonra A Millilerin de en büyük özgüven destekçisi olacak. Sponsorluk kapsamında Türkiye Basketbol Federasyonu ve Head&Shoulders basketbola ve sporcuya verdiği özgüven desteğini Türkiye genelinde yürüteceği ‘Özgüven Turu’ ile zirveye taşıyacak.

Dünyanın 1 numaralı şampuanı Head&Shoulders(*), Türkiye’de basketbolun gelişimine verdiği desteği bu kez A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın özgüven sponsorluğuyla taçlandırıyor. Üç yıldır Basketbol Süper Ligi’ne “Kazanmak Kafada Başlar” mottosuyla ve “özgüven” sponsoru olarak destek veren Head&Shoulders, artık A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın en büyük özgüven destekçisi olacak. Ayrıca bu sponsorluk kapsamında gerçekleştirilecek “Özgüven Turu” ile basketbol severler büyük bir özgüven sergileyerek 3’e 3 maçlarla sahalara çıkacak.

İşbirliğinin ilk ayağı Özgüven Turu

Sponsorluğa ilişkin konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, “TBF olarak Procter & Gamble (P&G) gibi global bir şirketin, dünyada lider markalarından biri olan Head&Shoulders markası ile desteğini yanımızda hissetmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Türk basketbolunun gelişimine destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza minnettarız. Sponsorluk kapsamında ilk projemiz ise “Özgüven Turu” oluyor. Özgüven Turu ile 10 şehri gezerek basketbol sever gençlerin özgüvenlerinin artmasını sağlayacağız. Türk basketboluna verdikleri destek için Head&Shoulders ve P&G’ye teşekkür ederiz” dedi.

P&G Genel Müdürü Tankut Turnaoğlu ise şunları söyledi: “P&G olarak, dünyada spora en çok destek veren şirketlerden biriyiz. Basketbolla özdeşleşen ve yıllardır Türkiye’de basketbolun gelişmesi için katkılarda bulunan, dünyada ve Türkiye’de lider Head&Shoulders markamız ile bugün bu spora verdiğimiz desteği bir adım öteye taşıyarak A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın “özgüven sponsoru” oluyoruz. Bu nedenle büyük gurur duyuyoruz. Sponsorluğumuzun ilk projesi de hepimizin büyük heyecanla beklediği Özgüven Turu… Türkiye Basketbol Federasyonu ile birlikte Özgüven Turu gibi sporcularımızın özgüvenlerine katkı sunan ve Türkiye’de basketbolun gelişmesine yönelik projeler geliştirmekten dolayı da çok mutluyuz. Bundan sonra da sporu ve sporcuyu destekleyen projelerimize devam edeceğiz.”

Özgüven Turu 10 ili dolaşacak

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Head&Shoulders takımına güvenen, özgüvenini artırmak isteyen herkesi heyecan dolu bir basketbol turnuvasına davet ediyor. Üçer kişilik basketbol takımlarının birbirleriyle yarışacağı “Head&Shoulders 3’e 3 Özgüven Turnuvası”, 7 Ekim’de Bursa Özhan Geçit’te başlayarak sırasıyla Denizli, Isparta, Antalya, Adana, Gaziantep, Trabzon, Ordu, Ankara ve İstanbul’da basketbolda özgüvenine güvenen gençleri sahaya davet edecek. 15-40 yaş arası herkesin başvurabileceği 3’e 3 Özgüven Turnuvası’nın final mücadelesi ise 18 Kasım’da İstanbul Caddebostan’da gerçekleştirilecek. Turnuvaya başvurular ise www.headandshoulders.com.tr adresinin yanı sıra her şehirdeki maç öncesinde turnuvanın gerçekleşeceği marketlerde kurulacak Head&Shoulders Özgüven Standlarından yapılabiliyor.(**)

Özgüven Turu kapsamında Head&Shoulders Özgüven Tırı da basketbolseverleri yalnız bırakmayacak. Head&Shoulders Özgüven Tırı’nın içerisinde birbirinden eğlenceli basketbol ve saç bakım aktiviteleri tüketicileri bekliyor.

Head&Shoulders 3’e 3 Özgüven Turnuvası’nın gerçekleşeceği yerler ve tarihler şu şekilde:

7 Ekim Bursa Özhan Geçit
8 Ekim Denizli / Halil Pekdemir Bereketli
14 Ekim Isparta İyaşpark AVM
15 Ekim Antalya Tahtakale Spot
21 Ekim Adana Çukurova Üniversitesi
22 Ekim Gaziantep Oli Center
28 Ekim Trabzon Klipa, Beşirli
29 Ekim Ordu Kalafatlar
4 Kasım Ankara Kentpark AVM
5 Kasım İstanbul Beylikdüzü – Happy Center
12 Kasım İstanbul Caddebostan
18 Kasım Final – İstanbul Caddebostan

*Temmuz 2014- Haziran 2015 arası Nielsen satış bilgilerine dayanan P&G hesaplamaları

**Turnuva standları yukarıdaki tabloda belirtilen marketlerde kurulacaktır.

P&G Hakkında

Markalarıyla dünya çapında 5 milyara yakın insanın yaşamına dokunan P&G, yaklaşık 70 ülkede faaliyet göstermektedir. P&G, Türkiye’de Alo®, Ariel®, Fairy®, Febreze®, Gillette®, Head & Shoulders®, İpana®, Olay®, Oral-B®, Orkid®, Pantene® ve Prima® gibi güvenilir, kaliteli ve lider markalardan oluşan güçlü bir ürün yelpazesine sahiptir. P&G ve markaları ile ilgili son gelişmelere ve daha detaylı bilgiye ulaşmak için http://www.pg.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.