Warriors’tan Omri Casspi, Spur Efsanesi David Robinson’un da yer aldığı 16. BWB Avrupa Kampı 22 ülkeden en iyi 62 yeteneği bir araya getirecek

NBA Sınır tanımayan Basketbol Kampı bu yıl İsrail’de 22 ülkeden 17 yaş ve altı en iyi 62 yetenekli oyuncuyu bir araya getirecek. NBA, Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) ve İsrail Basketbol Birliği 16. kez düzenlenecek olan Sınır Tanımayan Basketbol (BWB) Kampı’na katılacak ve koçluk yapacak NBA, WNBA ve FIBA oyuncularını açıkladı.

NBA ve FIBA’nın global basketbol gelişimi ve topluluk iyileştirme programı BWB Avrupa 2017, 13 Ağustos Pazar ve 16 Ağustos Çarşamba günleri arasında Kudüs, Tel Aviv ve Netanya’da Wingate Enstitüsü’nde düzenlenecek.

Kampta genç yeteneklere eşlik edecek isimler; NBA ve FIBA oyuncuları Jerryd Bayless (Philadelphia, 76ers), Omri Casspi (Golden State Warriors; İsrail; BWB Avrupa 2005), Sam Dekker (LA Clippers), Gal Mekel (Gran Canaria; İsrail) ve Normal Powell (Toronto Raptors), eski NBA oyuncusu ve FIBA efsanesi Anthony Parker, eski WNBA oyuncusu ve İsrail Milli Kadınların ekip üyesi Shay Doron (Maccabi Ashdod; İsrail), FIBA efsanesi ve eski İsrail Milli Kadınların ekip üyesi Liron Cohen ve San Antonio Spurs efsanesi ve 2013 FIBA Onur Listesi birincisi David Robinson.

BWB Avrupa 2017 kültürel anlayışa dair atölye çalışmaları, basketbol yetenek gelişimi odaklı topluluk etkinlikleri ile farklı inançlardan yüzlerce genci bir araya getirecek. BWB kampına katılanlar başarıya ve sahaya odaklanan, kültürel farklılıklara köprü oluşturan “takım oluşturma” ve “liderlik” oturumlarına katılacak. Temel konular, fitness ve eğlenceye odaklanacak 80 yerli genç için Maccabi Tel Aviv ve Omri Casspi Vakfı ortaklığında A Jr. NBA basketbol kliniği düzenlenecek.

Mevcut ve eski NBA, FIBA ve ABD Basketbol (USAB) koçları Ron Adams (Warriors), Johnnie Bryant (Utah Jazz), Dan Burke (Indiana Pacers), Kurt Rambis (New York Knicks) ve Don Showalter (USAB) ayrıca BWB Avrupa 2017 koçlarının arasında yer alacak.

Patrick Hunt (Dünya Basketbol Birliği Koçları Başkanı; Avustralya) ve Marin Sedlacek (76ers; Sırbistan), kampın atletik antrenörü olarak görev alan Regev Fanan (Maccabi Tel Aviv) ile birlikte kamp direktörleri olacak. Cleveland Cavaliers Genel Menajeri Koby Altman, Spurs Genel Menajeri R.C. Buford, Denver Nuggets Başkanı Tim Connelly, Raptors Kıdemli Basketbol Danışmanı Wayne Embry, Sixers Oyunculardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marc Eversley, Heat Genel Menajer Yardımcısı Adam Simon ve Raptors Başkanı Masai Ujiri (Nijerya) de ayrıca kampa katılacak isimler arasında yer alıyor.

NBA Başkan Yardımcısı, Hakem Operasyonları ve Hakemlerden Sorumlu Yönetici Bob Delaney, uluslararası hakemleri belirlemek ve geliştirmek amacıyla lig çalışmalarının bir parçası olarak kampta yer alacak ve yerel hakemleri gözetip denetleyecek.

2002 yılından bu yana BWB’nin resmi ortağı olan Nike, koçları ve kampa katılacak oyuncuları Nike giyim ürünleri ve ayakkabıları ile destekleyecek.

NBA Hakkında

NBA, üç profesyonel spor ligi NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve NBA Gelişim Ligi’ni kapsayan küresel bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 13 pazarda, 215 ülke ve bölgede 47 dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000’i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edilmiştir. 2014-15 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kadrolarında yer alan 37 ülkeden 101 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. 2014-15 sezonunda NBA.com, NBA TV ve NBA mobil, NBA Digital’in değerleri arasında yer almaktadır. NBA, 875 milyonu aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen 1. spor ligi konumunda. Lig, NBA Cares sayesinde, uluslararası alanda bilinen gençlik – hizmet kuruluşlarıyla çalışarak, eğitim, gençlik, aile gelişimi ve sağlık alanlarında önemli projelere imza atar.