Yenilenen yönetimi ve güçlü takım kadrosuyla sezona iddialı başlayan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü, sezonun beşinci haftasında TOBB ETÜ Spor Salonu’nda Yalova Group Belediye’yi ağırladı. Mavi Kaplanlar maça, Ender Aslan, TJ Campbell, Monroe, Serhat Çetin ve Kaya Peker beşlisiyle başladı. Çekişmeli geçen ilk periyotta rakibine üstünlük kuran Türk Telekom, 1. Çeyreği 21-20 önde kapadı.

Mavi Kaplanlar, 2. Çeyrekte Yalova Group Belediye’nin farkı azaltma çabalarına Campbell ve Ender Aslan’ın üçlükleriyle karşılık vererek ilk devreyi 40-40 berabere tamamladı. 3. Çeyrekte taraftarının da desteğiyle baskıyı artıran Türk Telekom, rakip takımın ataklarına geçit vermedi. Kaya Peker ve Polat Kaya’nın skora katkılarıyla 3. Çeyrek 68-59 Türk Telekom lehine tamamlandı. Final periyotunda da etkili oyununu sürdüren Mavi Kaplanlar, maçı 88-83 kazandı.

Maçın Türk Telekom tarafında en skorer ismi 22 sayıyla Kaya Peker olurken, Ender Aslan 20 sayı 5 asistle skora katkı sağladı. Lider Mavi Kaplanlar, 5. maçından da galibiyetle ayrılarak TBL’deki şampiyonluk iddiasını sürdürdü.

Maç öncesi renkli görüntüler yaşandı

TOBB ETÜ Spor Salonu maç öncesi renkli görüntülere sahne oldu. Çeşitli etkinliklerin yer aldığı salonda, seyircilere T-Gun’la tişört hediyesi dağıtılırken, takım anonsçusu mobil pota oyunuyla genç taraftarlara atkı hediye etti. Mavi Kaplanlar maskotu ve maç başlamadan gerçekleştirilen bayrak şov tribünleri coşturdu.

Türk Telekom kadrosu: 00-Orkun Kemal Ertaş, 02-Emre Uğurtürk, 05-Ulaş Peker, 06-Polat Kaya, 07-Fikret Can Akın, 10-Ender Aslan, 14-Kaya Peker, 15-Serhat Çetin, 16-Darryl Monroe, 20- Orbay Kaya 21-Nusret Yıldırım, 26-Recep Doğrusöz, 41-Sercan Ergin, 44-Tj Terrance Campbell

Yalova Group Belediye’nin kadrosu: 00- Oğuzhan Tosun, 01- Mikeal Levon Hopkins, 03- Canberk Uzunkaya, 04- Kris Kayl Yanku, 05- Markel Starks, 06- Sinan Sağlam, 07- Murat Can Esen, 11- Doğan Deniz Yiğit, 12- Mustafa Baştürk, 13- Orçun Okkalı, 16- Recep Solak, 17- Melih Kapucu

1.Periyot : 21-20
2.Periyot (ilk yarı sonucu) : 40-40

3.Periyot : 68-59

4.Periyot (maç sonucu) : 88-83

Türk Telekom Grubu hakkında

176 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 30 Eylül 2017 itibarıyla 13,4 milyon sabit erişim hattı, 9,4 milyon genişbant ve 19,2 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 33.095 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.