Akıllı telefon sektöründe son yıllarda yaşanan inovasyon ve gelişmeler, kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Bilgisayar ekranlarına eşdeğer yüksek çözünürlüklü ekranlar, hızlı işlemciler ve yüksek bellek kapasitesi gibi bir çok özellik kullanım verimini arttırıyor.

Gerek Android sistemi gerekse Huawei’nin EMUI arayüzü, daha rahat ve daha hızlı bir kullanıcı deneyimine doğru evriliyor. Huawei P10 akıllı telefonları da sahip olduğu bir dizi inovatif özelliği sayesinde kullanım ömürleri boyunca kullanıcılarına en iyi hizmeti sağlıyor.

Akıllı telefon kullanımında kolaylığı ve hızı temel alan Huawei, en yeni sürümü EMUI 5.1’de telefon ayarlarına erişmek için kullanılan adım sayısını azalttı. Kullanıcılarının, Huawei P10’da bulunan %90 özelliğe 3 veya daha az adımla ulaşmasını sağlayarak hız ve verimi arttırıyor.

Huawei tüm akıllı telefonlarında olduğu gibi Huawei P10’da da kullanıcı verilerinin saklanmasına öncelik veriliyor. Parmak izini her açıdan saliseler içerisinde tanımlayan “parmak izi okuyucusu” sayesinde kullanıcıların güvenli telefon kilidini açmaları hızlı ve basit hale geliyor.

Huawei, mobil fotoğrafçılıkta çift Leica kamera ile kullanıcılarına mükemmeli sunuyor. Ekran kilidi devredeyken bile ses azaltma tuşuna basarak kamerayı başlatma özelliği ile birkaç saniye içerisinde en kaliteli fotoğrafı çekmeye imkan sağlıyor. Bunun yanı sıra P10, en sık kullanılan uygulamaları sistemin herhangi bir yerinden başlatmayı mümkün kılan parmak boğumu hareketlerini tanımlanma özelliğini sunuyor. Çizilen sembollerin ayarlardaki seçili uygulamaya atanması sayesinde, anında istenilen uygulamaya ulaşabilme, ekran görüntüsü alabilme ve iki farklı uygulamayı ekranı bölerek kullanabilme imkanı veriyor.

Huawei P10’da bulunan akıllı optimizasyon sayesinde kullanıcı alışkanlıklarını, en favori ve en sık kullanılan uygulamaları saptayarak bu uygulamalara daha fazla CPU ve bellek ayırıyor. Sık kullanılan programların başlatılma süresini %20 kısaltırken, arka plan hafızasında da daha uzun süre tutuluyor.

Huawei Paylaşım özelliği ise herhangi bir boyuttaki dosyayı WiFi ile telefonunuzdan bir diğer telefona kolayca ve hızlı bir şekilde aktarmanızı sağlıyor. Kullanım kolaylığını arttıran bu özellik sayesinde dosyaların iletim hızı artıyor.

Huawei, süper sarj özelliği ile kullanıcılarına maksimum erişebilirlik sağlıyor. Güvenli süper şarj teknolojisi, şarj süresini %50 düşürürken yalnızca 20 dakikada Huawei P10’u tüm gün boyunca kullanıma hazır hale getiriyor.

Huawei Türkiye Pazarlama Direktörü Cem Sezer ‘’Huawei P10, yüksek kalite tasarımı, cihazı aldığınız ilk günkü gibi hızlı kalan Huawei’ye özgü hızlı şarj özelliği olan Süper Şarj teknolojisi ve üstün bağlantı özelliği de dahil olmak üzere yüksek performans fonksiyonları arttırılarak tüketici dostu kullanımın yanı sıra, uzun ömürlü kullanım özellikleriyle kullanıcılarımıza kusursuz hizmet vermek üzere tasarlanmıştır’’ dedi.