Duty free işletmeciliğinde Türkiye’nın en büyük markası olan Setur Duty Free, Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar giden yolcu katındaki mağazalarında Apple marka ürünleri satmaya başlamasıyla Türkiye’de bir ilke imza attı. Türkiye Duty Free mağazalarında Apple marka ürünlerini satan ilk ve tek kurum olan Setur Duty Free, yüzde 20’ye varan indirimli fiyatlarla Apple marka ürünleri teknoloji severlerle buluşturuyor.Setur Duty Free mağazaları; gıdadan içeceğe, tütün ürünlerinden kozmetiğe, tekstilden saat ve aksesuar kategorilerine kadar geniş bir ürün yelpazesinde hizmet veriyor.

1965 yılında gümrükten muaf mağazaların ülkemizde faaliyet göstermesine olanak tanıyan kararın çıkarılması üzerine faaliyetlerine başlayan Setur Duty Free, bugün tüm yurda yayılan havalimanları, deniz limanları, sınır kapıları ve diplomatik mağazasıyla 16 bölgede 38 mağazaya sahip bulunuyor.

SETUR HAKKINDA

1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulan Setur’un, turizm alanındaki faaliytleri yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü, IATA uçak bileti satışı, kongre ve seminer organizasyonları, incoming ve outgoing ve yurt dışı eğitim başlıkları altında toplanmıştır. Geliştirdiği online ve gerçek zamanlı rezervasyon sistemiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren bookinturkey.com, 2001 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen şirketlerine kurumsal seyahat danışmanlığı ve online seyahat çözümleri sunmaktadır. Setur Duty Free tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında 14.000 m²’yi aşkın 16 lokasyonda bulunan 38 mağazasıyla yürütttüğü gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği, SETUR’un yıllık cirosunun önemli bir payını oluşturmaktadır. 1990 yılında kurulan SETAIR ise özel havacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. SETAIR filosunda 14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 7X tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet Agusta Westland 139 tipi helikopter ve 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan tipi deniz uçağı bulunmaktadır.