Bünyesinde barındırdığı MODD/works, MODD/startup, MODD/paper şirketleri ile reklam ajansı, ürün tasarımı ve girişimciliğe kadar multidisipliner yapısıyla öne çıkan MODD/group, medikal turizm atağına kalktı. MODD/group; uluslararası hastaları Türkiye’deki anlaşmalı sağlık merkezleri ile buluşturacak. 

Ülkemizde tıp ve sağlık sektörü alanında yaşanan büyük gelişmeler medikal turizmde de hızlı bir ilerlemenin yaşanmasını sağladı.  Bu ilerlemeye seyirci kalmayan MODD/group, medikal turizm alanında da yatırım atağına kalktı. MODD/group; obezite cerrahisi, estetik cerrahi, ağız, diş ve göz hastalıkları branşlarında uluslararası hastaları Türkiye’deki anlaşmalı sağlık kuruluşlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Özellikle Avrupa ve Körfez ülkelerinin hedeflendiği proje kapsamında MODD/group, Türkiye’nin sağlık sektöründeki kalitesini tüm dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin medikal turizm alanında dünyada ilk üç ülke arasında yer aldığını belirten  MODD/group Kurucu ve CEO’su Cem Has, “Ülkemiz 2016 yılında 750 bin sağlık turistini ağırlayarak 5.8 milyar dolar gelir elde etti. Estetik operasyonları ve uygulamaları alanında ise 2 milyar dolar civarında gelir kazandı. Bu rakamlar oldukça önemli olsa da ülkemiz çok daha büyük bir potansiyele sahip.

“Sektöre büyük bir ivme kazandıracağız”

MODD/group olarak medikal turizmdeki inovatif pazarlama olgusunun eksik olduğunu görerek harekete geçtik. Başlangıçta obezite cerrahisi, estetik cerrahi, ağız, diş ve göz hastalıkları branşlarında hizmete vereceğiz. Ancak çok yakın bir zamanda branş sayısını artırmayı planlıyoruz. Türkiye’nin çok önemli uzmanlarından oluşan danışman kadromuzla birlikte, teknoloji ve tasarım alanındaki gücümüzü birleştirerek sektöre büyük bir ivme kazandıracağız” dedi.

Tedavi süreçlerine mobil takip

Uzmanlar ile birebir konuşma imkanı sağlayacak teknolojik eklentiler ile medikal sektörüne son model iletişimi entegre edeceklerini belirten Has, “Yeni projemiz kapsamında; hastalar ihtiyaçları olacak tüm materyallere ve merak ettiklerine, mobil aplikasyon projemizle ulaşabilecek. Uygulamalar sonrası dikkat edilmesi gereken tüm süreçler hakkında sıklıkla güncellenecek bilgilere erişebilecek” diye konuştu.