Futbol severlerin heyecanla beklediği FIFA 18’in lansman partisinde basın mensupları ve ünlüler bir araya geldi.

Maç başladı! Dünyayı kasıp kavuran, milyonlarca hayranına benzersiz bir futbol simülasyonu sunan FIFA serisinin yeni oyunu FIFA 18’in tanıtıldığı ve ödüllü turnuvanın yapıldığı lansman partisi, 28 Eylül akşamı Aral & D&R işbirliğinde Etiler D&R Bahçesi’nde gerçekleşti.

FIFA 18 LANSMAN PARTİFutbol taraftarlarının vazgeçilmez oyunu FIFA 18,çıkış tarihinden bir gün önce isminden çok söz ettirecek coşkulu bir basın lansmanı ile sahalara indi. Ceyhun Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleşen etkinlikte, oyun ve teknoloji basınının yanı sıra spor basını, youtuberlar, twitch yayıncıları ve Akasya Aslıtürkmen, Gökhan Mumcu, Özgün, Aydın Kurtoğlu gibi tanınmış simalar bir araya gelerek oyunu oynama şansı elde etti.

​FIFA 18 LANSMAN PARTİSİBirbiri ardına sıralanan yeni özellikleri ile katılımcıları heyecanlandıran FIFA 18 gecesine ilerleyen saatlere kadar süren turnuva damgasını vurdu. Basın mensupları arasında yapılan turnuva kıyasıya rekabete sahne oldu. Lansmandan renkli kareler objektiflere takılırken, turnuvanın heyecanı ve yaşananlar mekana renk kattı.

Turnuvaya katılarak rakiplerini mağlup etmeyi başaran Burak Özkök birinciliği elde etti ve Playstation 4 konsol ile FIFA 18 oyunu kazandı, turnuva ikincisi Sercan Özdemir oyun ve Playstation’dan hediyeler kazanırken turnuva üçüncüsü de FIFA 18 kazandı.

​FIFA 18 LANSMAN PARTİSİDünyanın en sevilen futbol oyunu FIFA 18’ın çıkış heyecanını yaşadıklarını belirten Electronic Arts Ürün Sorumlusu Emre Özbilen “Cristiano Ronaldo’nun FIFA 18 futbol elçisi olması ile birlikte oyun mekaniklerine getirilen birçok yenilik, FIFA 18’in gerçeğe en yakın futbol oyunu olmasını sağladı. Türkiye özelinde ise Türkiye Futbol Federasyonu ile yeniden imzalanan lisans anlaşması sayesinde Türkiye Süper Ligi tüm 18 takımı ile FIFA serisinde olmaya devam edecek. Ek olarak Türk oyuncular için PS4, PC ve Xbox One formatlarında Türkçe metin çevirisi bulunuyor. Türk oyunculara daha gerçekçi bir futbol deneyimi sunmak ve daha fazla lokal içerik ekletmek için çok çaba gösteriyoruz ve bir sonraki hedefimiz FIFA serisine Türkçe spikerin de eklenmesi” şeklinde konuştu.

Yolculuk: Hunter Geri Dönüyor

FIFA 18, AlexHunter, Ronaldo ve diğer Avrupalı yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosu ve en üstün futbol yetenekleriyle geri dönerken sizleri küresel bir yolculuğa çıkarıyor. PremierLeague’de nefes kesen bir ilk sezondan sonra Hunter dünyadaki en iyi kulüplerden itibar görmeye başlıyor ve önüne serilen seçenekleri değerlendirmeye can atıyor. Kendisini bir sonraki adımı atmaya hazır hissediyor; gelecek parlak ve tüm dünya Hunter’ı konuşuyor.

FIFA 18 ile hangi yenilikler geliyor?

OyuncuKontrolü

Real Players Motion Teknolojisi: Her birkareüzerindepozgidişizieşleştirmeyöntemiuygulayan, ezberbozanyepyenianimasyonsistemiile FIFA oyunserisi, tümzamanların en hızlıveakıcıoyunmekaniğinikazanıyor. Yenihareketyakalamateknikleriveçerçevebaşıanimasyongeçişleriileoyunmekaniği, futbolungerçekliğiniyansıtıyor. Sahadaki her biroyuncununhareketleriniaslına en uygunşekildeaktaran Real Players Motion Teknolojisigerçekçiliğiapayrıboyutlarataşıyor.

OyuncuKişilikleri: Altıyenikarakterarketipiveyenioyuncuharitalamateknolojisiilesahadaki her oyuncukendiözgünkimlikleriylebirbirindenayrılıyor. Seri tarihinde ilk kezgerçekhayattakihareketler, boyutlarvenitelikleroyuncularınhareketlerinietkileyerekdünyanın en iyileriylegerçeğeçokyakınhisleryaşamanızısağlıyor. Ronaldo’nunimzahareketi, Sterling’inkendine has dönüşleriveRobben’inözelkolhareketleriFIFA 18’de anındadikkatiniziçekecek.

DriblingRevizyonu: FIFA 18 deneyiminde, en iyioyuncularınhızlıyöndeğiştirmeözellikleriyledefansoyuncularınakarşıözgüvenlehareketedeceksiniz. Yenidriblingmekanikleri en iyioyuncuların 1’e 1 pozisyonlardadaha da yaratıcıolmasınaimkanveriyor. Topadahaiyidokunun, dahakeskindönüşleryapınvedahadinamikbirşekildeatağaçıkın.

oTepkiSüresiHızlı:Yaratıcı top almakontrolleri, pozisyonauygundokunuşlarveyenidentasarlanmışkontroldriblingmekaniğioyuncularadaralanlardanatağakalkmadayeniseçeneklerveriyor. Kolaylıklayöndeğiştirinveoyuncunuzunçelmetakmakiçinhamleyapandefansoyuncularındannasılsıyrıldığınıhissedin.

oDepar: Gerçekçivedinamikhıztabanlıanimasyonlarkontrollüdokunuşlardan son süratsprintleredahaseribirşekildekalkmanızaimkanveriyor.

TakımTarzlarıvePozisyon Alma

YeniOyuncuPozisyonları: Dahafazlahareketserbestliğiyletakımarkadaşlarınızoyunugözlervedurumauygunhareketederekkoordinekoşularlahücumakalkarya da istikrarlıatakdesteğisağlamakiçinpozisyonalır. YeniOyuncuPozisyonlarıoyunuyerindevezamanındaokumanıziçindahaçokfırsatsunandahadengelivegenişbirsahahakimiyetisağlıyor.

TakımTarzları:Farklıtakımlaraözgüderinliklibiroynayıştarzıyelpazesiyle en ünlütaktiklerFIFA 18ilesahayaçıkıyor. ArtıkyapayzekanınAvrupa’daki en iyikulüplerinkısapaslıoyun (tiki taka) taktikleriniya da Premier League takımlarınınpreslioyunlarınıanındafarkedeceksiniz. Yenibirkulüpya da rakipseçtiğiniz her seferdedefansifveofansifyöntemlerinnasıldeğiştiğinihissedin.

Dinamik Seri OyuncuDeğişiklikleri: Bağlamaduyarlıyepyenioyuncudeğişikliğikomutlarıoyuncularamaçıduraklatmadandeğişiklikyapmaimkanısağlıyor. İsterkaçırılanbirgolfırsatıolsunisterseyenilenbirgolekarşızorunlubirtepkiolsun, menüyegeçmedenbirdeğişiklikyapmayaanındakararverebilirsiniz.

BüyüleyiciAtmosferler

BölgeselAtmosferler: Gerçekçigüneşkonumu, sinematikatmosferderecelendirmesi, özgünsahakenarısüslemeleri, özgün La Ligave MLS yayınreklamafişleri, zeminaşınması, kulüpvestadyumaözelpankartlar, uyarlamalımaçsunumuvezeminkalitesindekideğişikliklerlefutbolun en büyüleyiciözellikleriFIFA 18’de birarayageliyor.

YüksekÇözünürlüklüDinamikTaraftar: Yepyenibireyseltaraftartepkilerivegenişletilmişbölgeselmarşdesteğiyletaraftarlarınızınenerjisinihissedin. Atağaçıkarkenözgüntezahüratlarıdinleyin, golattığınızdagerçekheyecanıhissedinvehattagolsevincinizitaraftarlarlabirlikteyaşayın.

DramatikAnlar

MucizeGoller: Yenihareketvebitirmeanimasyonlarıileortayaçıkandahaakıcıdönüşlervevuruşlarlaçokdahagüzelgolleratın. OyuncuKişiliklerioyununkahramanlarının en canalıcıanlardadikdurupçoğuzamanyıldızlaşmalarınaolanaksağlar.

YeniOrtaAçmaKontrolleri: Tamamenyeniortaaçmakontrollerioyuncuyatopu tam yerineindirmekiçinçokçeşitliseçeneklersağlayarakdinamikatakfırsatlarıyaratıyor. Noktaatışları, kavisliatışlarvearkadireğeaçılanortalar, atağaçıkanoyuncuyudoğrubirşekildetoplabuluşturmakiçinçeşitliyöntemleroluşturuyor