Her yıl yüzbinlerce kişinin merakla beklediği Green Card çekiliş başvuruları bugün başladı. 3 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında yapılacak başvurular sonrası Mayıs ayının ilk haftası açıklanacak çekilişle, dünya çapında 55 bin kişi Türkiye’den ise 3 bin 500 kişi Green Card almaya hak kazanacak.

İSTERLERSE 5 YIL SONRA ABD VATANDAŞI OLABİLECEKLER

Green Card avantajları konusunda bilgi veren www.amerika101.com Halkla İlişkiler Müdürü Seda Darıcı; Green Card almaya hak kazanan bireylerin Amerika’da sınırsız oturum ve çalışma izni alacağını belirtti. Seda Darıcı, Green Card talihlilerinin çocuklarının burslu okuyabileceğini, sosyal olanaklardan faydalanabileceğini ve 5 yıl sonrasında isterlerse Amerikan vatandaşı olabileceklerini söyledi.

Amerika’da çalışmak için mutlaka çalışma vizesine ihtiyaç olduğunu vurgulayan Seda Darıcı; Green Card alan kişinin istediği her türlü işe başvurabildiğini ve kısa sürede iş sahibi olabildiğini belirtti.

ASGARİ ÜCRET 2 BİN 500 – 3 BİN DOLAR

Amerika’da asgari ücretin eyalet bazlı 2 bin 500 3 bin dolar arasında olduğunu belirten Seda Darıcı, zorunlu harcamalar yapıldıktan sonra dahi bireylerin para biriktirebildiğini ve yüksek tasarruflar yapabildiğini kaydetti.

Seda Darıcı, kendilerinden danışmanlık alan bireylere iş, ev ve eğitim gibi konularda yardımcı olunduğunu sözlerine ekledi.