PANDORA’nın üç kıta ve sekiz ülkede 7.000’den fazla kadın ile yaptığı araştırma sonuçlarına göre, kadınların %80’i hayatın içindeki günlük başarılarını kutlayan kadınların fotoğraflarından ilham alıyor. 19 Ağustos’ta kutlanacak Dünya Fotoğraf Günü öncesinde açıklanan araştırmanın sonuçları PANDORA Sonbahar 2017 “Do See The Wonderful” kampanyasına ilham kaynağı oldu.

Araştırmaya göre kadınlar, standart ‘selfie’ pozlarına kıyasla günlük hayatta başarılı olan kadınların doğal fotoğraflarından altı kat daha fazla ilham alıyor. Başka kadınların çocuklarıyla geçirdikleri eğlenceli zamanlar ve sportif aktiviteleri gibi günlük başarılarıyla motive oluyor.

Araştırmanın bir diğer sonucuna göre; dünya çapındaki kadınların yaklaşık yarısı, günlük yaşamlarındaki çeşitli anlarını telefonlarıyla kaydediyor. Hayatın içindeki küçük detayların önemini kavrayan ve bu anları belgelemeyi alışkanlık haline getiren her üç kadından biri, “mükemmel” fotoğrafı yakalamaya çalışırken anı tam anlamıyla yaşayamadığına inanıyor. Her dört kadından üçü ise günlük anların keyfine daha çok varabilmek için daha fazla zamanı olmasını istiyor.

PANDORA Kadınları ‘Do See The Wonderful’ Yarışmasına Davet Ediyor

PANDORA, araştırmanın sonuçlarından yola çıkarak bu sonbaharda kadınları, hayatlarındaki harika anları fark etmeleri, hem kendilerinin hem de sevdiklerinin günlük yaşamdaki başarılarını fotoğraflarla paylaşarak başka kadınlara ilham vermeleri için bir sosyal medya yarışması başlatıyor. Instagram üzerinden 17-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmada, #DOSeeTheWonderful etiketiyle ve @theofficialpandora işaretlenerek paylaşılan fotoğraflar arasından en özgün ve ilham veren fotoğraflar seçilecek. Kazanan fotoğraflar daha sonra PANDORA’nın dünya çapında üç fotoğrafçının çektiği kadın portreleri ile birlikte özel olarak sergilenecek.

Araştırmaya değerlendiren PANDORA Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Üst Yöneticisi Minna Phillipson, “Günümüzün hızlı ve dijital dünyasında kadınlar, günlük başarılarını kutlamaya ve düşünmeye fazla zaman bulamıyor. PANDORA olarak, kadınları kendilerini yansıtan gerçek ve anlık fotoğrafları paylaşmaya davet ediyoruz. Hayatlarındaki küçük ya da büyük anların farkına varmaları ve bunları kutlamaları için ilham vermek amacıyla geçtiğimiz sene başlattığımız ‘DO’ kampanyamızın devamı olarak bu sonbahar ‘Do See The Wonderful’ kampanyamızı ve fotoğraf yarışmasını hayata geçiriyoruz” dedi.

 

Araştırma Hakkında

Araştırma, PANDORA ile Survey Sampling International (SSI) tarafından 2017 Haziranında yapıldı. Araştırma kapsamında üç kıtada sekiz ülkeden 18-50 yaş arası kadınlarla 7.000’den fazla görüşme gerçekleştirildi. Aralarında Brezilya, ABD, İngiltere, Almanya, İtalya, Çin, Hong Kong ve Avustralya’nın yer aldığı ülkeler, farklı kültürlerden, etnik kökenlerden ve sosyo-ekonomik segmentlerden çeşitlilik içeren bir kesiti temsil edecek şekilde seçildi.

Katılımcı kadınlardan 16 ifadenin yer aldığı bir anketi tamamlamaları, yanıtlarını Kesinlikle Katılıyorum ile Kesinlikle Katılmıyorum arasındaki bir skalada vermeleri istendi. Katılımcılar ayrıca bazı sorulara açık yanıtlar verdiler; koşuya çıkmaktan ev işlerini tamamlamaya kadar çeşitli gündelik işlerini yapan kadınlardan “selfie” pozu verenlere kadar bir dizi resme bakarak duygularını yazıya döktüler.

PANDORA Hakkında:

Yüksek kalitede, el işçiliği ile bitirilmiş mücevherleri ulaşılabilir fiyatlarla sunan dünyaca ünlü marka PANDORA; gerçek malzemelerden modern mücevherler tasarlıyor, üretiyor ve pazarlıyor. Kadınların bireyselliklerini kucaklamayı ve kişisel tarzlarına ilham vermeyi amaçlayan PANDORA’nın romantik ve feminen mücevherleri, hayatın unutulmaz anlarını yakalıyor. Geleneksel zanaatkarlıkla modern teknolojiyi birleştiren PANDORA’nın eşsiz ve detaylı tasarımları; 2.100’den fazla konsept mağaza dahil, yaklaşık 7.900 satış noktası aracılığıyla altı kıtada 100’den fazla ülkede satılıyor. 1982’de kurulan ve merkezi Danimarka, Kopenhag olan PANDORA’nın bünyesinde, dünya çapında 21.200’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Bu kişilerden 12.500’i ise şirketin mücevher ve takılarını ürettiği Tayland’daki Gemopolis’te çalışmaktadır. Kopenhag NASDAQ OMX borsasında halka açık olarak işlem gören PANDORA’nın 2016 yılı cirosu yaklaşık 2,7 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir. Daha fazla bilgi için www.pandoragroup.com veya ilham almak için www.pandora.net sitelerini ziyaret edebilirsiniz.