Bu yıl 18. kez düzenlenecek olan törende açılış konuşmasını BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe gerçekleştirecek ve PLUS yeniliğini anlatacak. BThaber A.Ş. tarafından, M2S Araştırma ve Pazarlama A.Ş. ve Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi iş birliği ile hazırlanan ilk 500 Bilişim Şirketi Araştırma sonuçları ile kategorisinde birinci firmalar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın katılımlarıyla sahiplerini bulacak

BThaber ödülleri sahipleriyle buluşuyor

İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2016 araştırmasında 6 “Ana Kategori”, 44 “Alt Kategori, 5 “Özel Kategori” ve 3 “PLUS Kategori” ödülleri sahipleriyle buluşurken bunun yanı sıra en büyük ilk 5 İletişim Teknolojileri ile en büyük ilk 5 Bilgi Teknolojileri şirketleri ödül alacak. Törende alanlarında başarılı olan toplam 68 adet firmaya birincilik ödülleri takdim edilecek. Ayrıca son yıllarda gelenekselleşmiş olan BThaber Özel Ödülleri takdim edilirken, sektöre 35 yıl ve üzerinde katkı sağlamış olan duayenlere de plaketleri teslim edilecek.

Bilişim sektörü iş dünyasında kök salıyor

BTHABER Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe: ’’Bilgi teknolojileri ve içiçe olduğu iletişim, artık kökleri güçlü, gövdesi her geçen gün büyüyen meyveleri ile insanlarımızın daha iyi yaşama imkanı sağlayan teknolojiler üreterek ülke ekonomisine yaptığı katkılarla en gözde sektör olma yolunda ilerlemektedir.” dedi.

“Bilişim sektörü iş dünyasında kök salıyor” mottosuyla yola çıkan araştırma, sektör hakkında bilgi ve verileri, sektörün gelişimini ve beklentileri görmek, şirketlerin sektördeki duruş ve sıralamalarını ortaya koymak adına önemli bir işlev görüyor. Her yıl bilişim pazarının gelişimi, eğilimleri ve beklentilerini ortaya koyan araştırma, yayın ve töreni ile özellikle kurumsal şirketlerin satın alma kararlarında belirleyici rol oynuyor.

Bilişim 500 Hakkında:

‘’Bilişim Sektöründe gündem ve katma değer sağlama’’ misyonu ile yapılanmış olan BTHABER Şirketler Grubu, uzun yıllardan bu yana katma değerli hizmetlere ilişkin alanlarda lider projeler yaratma, geliştirme ve uygulama konularında önderliğini sürdürüyor.

Buradan yola çıkarak BThaber, Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen detaylı bir çalışmayı her yıl kamuoyuna gururla sunmaktadır.

18 yıldır yayımlanmakta olan Bilişim 500 – İLK BEŞYÜZ BİLİŞİM ŞİRKETİ Araştırması‘na ilişkin veriler, sektörün en önemli ve tek aynası olarak algılanmakta, Türkiye’de yatırım yapmak ve/veya şirket satın almak isteyen yabancı yatırımcılara rehber olmakta ve bilişim şirketlerinin yanı sıra kamu ve özel sektör alımlarında bir referans olarak kullanılmaktadır.

‘’Bilişim 500 – İLK BEŞYÜZ BİLİŞİM ŞİRKETİ Araştırması’ sonuçları bir tören ile kamuoyuna açıklanmaktadır. Ödüllerin sahipleri ile buluştuğu törene bilişim sektörünün en üst düzey yöneticileri, yabancı ticaret ataşeleri ve basın yoğun ilgi göstermektedir.

Araştırmasını M2S Araştırma ve Pazarlama A.Ş.’nin gerçekleştirdiği, ödül töreni etkinliğini ise Bilişim Zirvesi Etkinlik Ltd Şti.’nin hazırladığı araştırma yayını BTHaber A.Ş.’nin tescilli markasıdır.