DANONE AKADEMİ TÜRKİYE, “One Danone Stratejisiyle Danone Akademi Türkiye’nin Kuruluşu ve Yapılandırılması” çalışması ile 14. Stevie® 2017 Uluslararası İş Dünyası Ödülleri’nde Bronz Ödül’ün sahibi oldu!

Danone Akademi Türkiye, iş dünyasının en prestijli ödül programlarından 14. Stevie 2017 Uluslararası İş Dünyası Ödülleri’nde Bronz Ödül’e layık görüldü. “One Danone Stratejisiyle Danone Akademi Türkiye’nin Kuruluşu ve Yapılandırılması” çalışması ile “Yılın İnsan Kaynakları Ekibi” kategorisinde ödüle hak kazanan Danone Akademi Türkiye, ödülünü 21 Ekim’de Barselona’da düzenlenecek törenle alacak.

Danone Akademi; Danone Türkiye bünyesindeki Sütlü Ürünler, Su, Anne Bebek Beslenmesi ve Medikal Beslenme alanlarında faaliyet gösteren şirketlerinde yürüttüğü eğitim ve gelişim faaliyetleriyle ödüle hak kazandı. Dünya genelinde 200’den fazla üst düzey yöneticinin yer aldığı 12 ayrı jüri komitesinin değerlendirmesinde dört iş kolunun faaliyetleri için ortak bir dil yaratılması, Danonelilerin geleceğin liderleri olarak desteklenmesi, tüm öğrenme ve gelişim faaliyetlerinin Her Güne Bir Öğrenme stratejisi ve CODES Liderlik Modeli etrafında yapılandırılmış olması öne çıkıyor. Ayrıca Danone Akademi’nin “Bronz Ödül” kazandıran çalışmalarına ilişkin olarak “Danone Akademi, öğrenen organizasyon kültürü yaratmak için oldukça cesur adımlar atıyor” yorumunu paylaşan Jüri tarafından yapılan değerlendirmede, öğrenme ihtiyaçları ve öğrenme profilleri hakkında detaylı bir çalışmaya imza atıldığı ve yüksek çalışan memnuniyetinin önemli bir parametre olduğu vurgulandı.

Ödül getiren çalışmalar arasında tüm Danonelilerin birer lider olduğu inancına dayanan CODES Liderlik Modeli’nin Danone Türkiye organizasyonundaki yayılımı; “Her Güne Bir Öğrenme” stratejisi ışığında Danonelilerin gelişim yolculuklarına yön veren “Yetenek Gelişim Planı” kapsamında çalışanların birey bazlı öğrenme yolculuklarının tasarım ve takibi yer alıyor. Ayrıca Danone ailesinin yeni üyelerine Danone şirketleri ve değerleri hakkında detaylı bilgi sağlayan ve ‘networking’ ortamı yaratan “Dan’Keşif: Danone Grup Oryantasyon Programı”, Danone şirketlerinden mentor ve menteeleri bir araya getirerek One Danone ruhunu pekiştiren ve Danone Türkiye şirketleri arasındaki etkileşimi artıran “Dan’Visor Mentorluk Yolculuğu” ve Danone Türkiye çatısı altındaki dört şirkete One Danone ruhuyla hizmet veren ilk iç eğitmenleri yetiştiren “Fark Yaratanlar İç Eğitmenlik Programı” konularında çalışmalar sürdürülüyor.

Danone Hakkında

Mümkün olan en fazla sayıda insana gıda yoluyla sağlık ulaştırma misyonuyla Danone, dört iş kolu (Sütlü Ürünler ve Organik Bazlı Ürünler, Su, Anne Bebek Beslenmesi, Medikal Beslenme) üzerine kurulmuş dünya lideri bir gıda firmasıdır. İkili sosyal ve ekonomik projeleri ve misyonu ile şirket 100.000’den fazla çalışanı, tüketicileri, müşterileri, tedarikçileri ve tüm paydaşları için daha iyi ve sağlıklı bir dünya yaratmayı hedeflemektedir.

Danone Akademi Hakkında

Danone Akademi Türkiye, geçen yıl One Danone projesi kapsamında hayata geçirilen İş Destek Birimi İnsan Kaynakları Direktörlüğü bünyesinde 4 ayrı iş koluna tek çatı altından hizmet vermek üzere kurulmuş ve yapılandırılmıştır.

Stevie Ödülleri Hakkında

Adını Yunanca “taçlandırılmış” kelimesinden alan Stevie Ödülleri’ne bu yıl 60’ın üzerinde ülkeden kamu kuruluşları, özel şirketler, kâr amaçlı olan veya olmayan kuruluşlar başvurdu.

Stevie Ödülleri 7 program kapsamında verilmektedir: Asya-Pasifik Stevie Ödülleri, Almanya Stevie Ödülleri, Amerika İş Dünyası Ödülleri, Stevie İş Hayatındaki Kadın Ödülleri, Stevie İşveren Ödülleri, Stevie Satış ve Müşteri Hizmeti Ödülleri. Stevie Ödülleri her yıl 60 farklı ülkeden 10.000’i aşkın başvuru alıyor. Farklı sektörlerdeki ve farklı büyüklüklerdeki kuruluşları ve bu kuruluşlarda görev yapan profesyonelleri onurlandıran Stevie Ödülleri, iş hayatındaki olağanüstü yetenekleri global ölçüde taçlandırıyor. Stevie Ödülleri hakkındaki detaylı bilgi için www.StevieAwards.com adresini ziyaret edebilirsiniz.