Fairmont Quasar İstanbul’a yeni ödül…
AVRUPA’NIN EN İYİ ŞEHİR OTELİ : FAIRMONT QUASAR İSTANBUL

“Anları anılara dönüştürmek” sloganıyla bu yıl kapılarını açan Fairmont Quasar İstanbul, The International Hotel Awards tarafından “Türkiye’nin en iyi şehir oteli” ve “Avrupa’nın en iyi şehir oteli” ödülüne layık görüldü.

New York’daki meşhur The Plaza’dan Londra’nın ikonik oteli The Savoy’a kadar yetmişin üzerindeki otelinde, yüz yılı aşkındır misafirlerinin “anlarını anılara dönüştüren” dünyaca ünlü otel zinciri Fairmont, İstanbul’un en merkezi noktalarından Mecidiyeköy’de açtığı oteliyle ilk uluslararası ödüllerini aldı.

Dünyanın en iyilerini belirleyen ve küresel turizm endüstrisinin önemli etkinliklerinden biri olan The International Hotel Awards kapsamında Londra’da gerçekleştirilen ödül töreninde Fairmont Quasar İstanbul, “Türkiye’nin en iyi şehir oteli” ve “Avrupa’nın en iyi şehir oteli” kategorisinde ödülün sahibi oldu. Çok kriterli jüri değerlendirmesinin ardından, uluslararası otelcilik sektörünün en iyilerini ödüllendiren The International Hotel Awards, çağdaş mimarisi ve kişiselleştirilmiş hizmetleriyle Ocak ayında kapılarını açan Fairmont Quasar İstanbul’u dünyanın en prestijli ödülüne layık gördü.

The International Hotel Awards’un Londra’da gerçekleştirilen ödül törenine, şehrin kalbindeki konumuyla misafirlerine eşsiz bir deneyim sunan Fairmont Quasar İstanbul’un Genel Müdürü Kai Winker katılarak, ödülleri teslim aldı. Winkler ödülle ilgili duygularını “Fairmont markasının Türkiye’deki ilk oteli olarak, ilk uluslararası ödülümüzü kazandık ve Avrupa’nın en iyi şehir oteli seçildik. Böylesine prestijli bir ödüle layık görülmüş olmamızdan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.” şeklinde belirtti.

FAIRMONT HOTELS & RESORTS HAKKINDA:

Yüz yılı aşkın bir otelcilik mirası bulunan Fairmont Hotels & Resorts, tüm dünyada konuklarına unutulmaz seyahat deneyimleri, düşünceli ve özenli hizmet ve eşsiz lüks oteller sunarak, gittikleri destinasyonu en gerçek haliyle deneyimlemeleri için çalışıyor. Tüm Fairmont otelleri, yerel öğelerden esinlenen restoranları, bar ve lounge’larının yanı sıra farklı tasarım ve iç mekanlarıyla da içinde bulundukları kentin enerjisini, kültürünü ve tarihini yansıtmayı hedefliyor. “Anları anılara dönüştürmek” sloganıyla yola çıkan Fairmont markasının, 70’in üzerinde oteli ve devam eden projeleri bulunuyor. Grupta, dünyanın en ikonik otellerinden New York’daki The Plaza, Londra’daki The Savoy, Dubai’deki Fairmont The Palm, Şangay’daki Fairmont Peace Hotel ve San Francisco Fairmont gibi yapılar da bulunuyor.